Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Już w piątek losowanie TAURON Pucharu Polski mężczyzn

Już w piątek losowanie TAURON Pucharu Polski mężczyzn

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek 26 listopada w magazynie „7 Strefa” przeprowadzone zostanie losowanie 1/16 finału TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Poznamy szesnaście par, które powalczą o miejsce w turnieju finałowym. Wszystkie czternaście ekip PlusLigi, komplet szesnastu z TAURON 1. Ligi i dwa zespoły z wcześniejszych rund będą rywalizować o miejsce w Final Four. Będzie ono rozgrywane w dniach 26 i 27 lutego 2022 roku.

W tej edycji pucharowej rywalizacji biorą udział wszystkie drużyny z dwóch zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki lig oraz dwie ekipy z niższych klas rozgrywkowych, wyłonione w drodze eliminacji.Bardzo nam na tym zależało, by w walce o TAURON Puchar Polski mogło wziąć udział jak najwięcej drużyn – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – W tej edycji udało się znaleźć odpowiednio dużo wolnych terminów, by zagrały wszystkie drużyny z dwóch czołowych lig i by każda z nich miała prawo marzyć o końcowym triumfie. Spodziewamy się wielkich emocji już od 1/16 finału i wielkich świąt w naszych klubach TAURON 1. Ligi, które gościć będą u siebie drużyny z Ligi Mistrzów Świata. Życzę wszystkim ekipom powodzenia i do zobaczenia w lutym z najlepszymi w trakcie turnieju finałowego. O tym, gdzie odbędzie się to święto ligowej siatkówki poinformujemy w późniejszym terminie – dodaje prezes Popko.

W jaki sposób losowanie będzie przebiegało? Najpierw w jednym z pojemników umieszczonych zostanie 14 kul, a w nich znajdą się nazwy wszystkich 14 klubów PlusLigi. W drugim naczyniu będzie 16 numerów meczów 1/16 finału (od 16 do 31). Kolejno będzie losowana jedna kula z pojemnika z nazwami drużyn i z drugiego kula z numerem meczu. W ten sposób każda z drużyn PlusLigi trafi do meczu z numerem od 16 do 31 i zostanie umieszczona na diagramie rozgrywek. Właśnie według niego będą prowadzone rozgrywki aż po sam finał. Czyli według diagramu powstaną pary kolejnych rund, kolejno 1/8 finału (mecze 19 stycznia 2022), 1/4 finału (2 lutego 2022) oraz półfinały i finał.

Dalej na stole pojawią się dwie kolejne kule. W pierwszej umieszczonych zostanie 16 nazw drużyn TAURON 1. Ligi oraz dwie z eliminacji. W drugiej będzie 16 numerów meczu plus dwa, które zostaną z losowania drużyn PlusLigi. Procedura będzie identyczna jak w przypadku zespołów PlusLigi.

W wyniku całego losowania powstanie zatem 16 par meczowych, a gospodarzami meczów 1/16 finału będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu rozgrywkowego 2020/2021.

Mecze 1/16 finału TAURON Pucharu Polski zaplanowano na 22 grudnia 2021 roku.

 Drużyny biorące udział w losowaniu TAURON Pucharu Polski Mężczyzn:

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Projekt Warszawa, PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk, Aluron CMC Warta Zawiercie, Ślepsk Malow Suwałki, Indykpol AZS Olsztyn, Cerrad Enea Czarni Radom, Cuprum Lubin, LUK Lublin, Stal Nysa, GKS Katowice.

TAURON 1. Liga: BBTS Bielsko-Biała, MKS Będzin, Chemeko-System Gwardia Wrocław, BKS Visła Proline Bydgoszcz, Legia Warszawa, KPS Siedlce, Lechia Tomaszów Mazowiecki, KRISPOL Września, Polski Cukier Avia Świdnik, Olimpia Sulęcin, AZS AGH Kraków, Mickiewicz Kluczbork, Exact Systems Norwid Częstochowa, SPS Chrobry Głogów, SMS PZPS Spała, ZAKSA Strzelce Opolskie.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę