Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Łysiak: Martyna Czyrniańska narobiła nam najwięcej szkód

Justyna Łysiak: Martyna Czyrniańska narobiła nam najwięcej szkód

fot. Łukasz Krzywański

Grot Budowlani Łódź przegrał w niedzielny wieczór 1:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police. Po świetnym pierwszym secie w wykonaniu gospodyń policzanki wzmocniły swoją grę w polu zagrywki. Tak, że nawet łódzka libero – Justyna Łysiak miała trochę kłopotów w elemencie przyjęcia. Gospodynie popełniły też zbyt dużo prostych błędów.

Zacięta walka toczyła się na parkiecie w Łodzi do pewnego momentu. Spektakularne wymiany przeplatały się z prostymi błędami gospodyń. – Myślę, że tych błędów na pewno było zbyt dużo. Zwłaszcza, że w tym pierwszym secie pokazałyśmy i sobie, i kibicom, że potrafimy grać dobrą siatkówkę. Pozostałe sety uważam, że niestety pozostawiły wiele do życzenia i za dużo błędów wdarło się w naszą grę. Prostych błędów, które zdarzyć się nie powinny – przyznała libero Justyna Łysiak.Różnicę na parkiecie w Łodzi zrobiła gra policzanek w polu zagrywki – Myślę, że tutaj młoda Martyna Czyrniańska narobiła nam najwięcej szkód. Ona dysponuje naprawdę niewiarygodnie trudną zagrywką. Bardzo mocną i długo lecącą. Zmienia też tę zagrywkę i trzeba jej oddać, że robi to bardzo dobrze – dodała libero.

Pierwszy set w wykonaniu łódzkiej drużyny od początku układał się bardzo dobrze. Na przestrzeni meczu jednak Budowlani oddali rywalom aż 29 punktów po błędach własnych. – Myślę, że w tym pierwszym secie graliśmy tak, jak chcieliśmy i tak jak byliśmy przygotowani do tego meczu. Przeciwnik grał tak jak chcieliśmy, byliśmy agresywni dla niego i przede wszystkim nie robiliśmy błędów. Po tym pierwszym secie nasza gra się zatrzymała. Wybieraliśmy złe rozwiązania taktyczne. Źle się ustawialiśmy gdzieś w obronie, w bloku. Bardzo dużo błędów popełnialiśmy na zagrywce. To jest drugi mecz z rzędu, gdzie te błędy nas dobijają Jeśli gramy z takim przeciwnikiem jak Chemik Police, gdzie kończymy mecz na podobnym procencie w ataku, to znaczy, że byliśmy dobrze przygotowani. Te proste błędy są niewybaczalne kiedy się gra z takim rywalem jak Chemik. Musimy wyciągać wnioski z takich meczów, bo widzę, że tutaj nam to za bardzo nie wychodzi – przyznał trener Jakub Głuszak.

Następny mecz łódzka drużyna rozegra we własnej hali już 17 października o godzinie 17:00. Przeciwnikiem będzie IŁ Capital Legionovia Legionowo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę