Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Julia Wałek dalej będzie grać w AZS-ie Gliwice

Julia Wałek dalej będzie grać w AZS-ie Gliwice

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Julia Wałek to kolejna zawodniczka, która w przyszłym sezonie wciąż będzie grać dla AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Siatkarka przedłużyła umowę do końca następnej kampanii. Wcześniej na pozostanie w gliwickiej ekipie zdecydowały się Joanna Ciesielczyk, Valeria Nudha, Aleksandra Elko, Agata Skiba i Sylwia Pelc.

Julia Wałek to jedna z młodszych zawodniczek, która była w kadrze Akademiczek z  Gliwic w poprzednim sezonie. Wychowanka  LTS-u Legionovii na początku głównie z kwadratu dla rezerwowych przyglądała się koleżankom podczas ligowych potyczek, ale czym było bliżej końca rozgrywek, tym częściej pojawiała się na parkiecie.  20-letnia zawodniczka, która ma na swoim koncie złote medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek i kadetek dobrze się czuje na Śląsku i m.in. dlatego postanowiła tu zostać.

Sytuacja z epidemią skłoniła mnie do podjęcia rozmów związanych z przedłużeniem kontraktu. Duże znaczenie miało również to, że chciałam zostać w miejscu, w którym dobrze się czuję i w którym mam w nowym sezonie dostać  szansę spróbować swoich sił  na innej pozycji, niż dotychczas grałam – zdradza siatkarka. Mierząca 193 cm wzrostu Wałek ma w nowym sezonie grać na pozycji środkowej. Warunki fizyczne niewątpliwe ją do tego predysponują.

W sportach halowych faza play-off rządzi się swoimi prawami i nierzadko bywa tak, że wywraca tabelę. Dla drużyn, które po rundzie zasadniczej zajmowały niższe lokaty to okazja, aby je poprawić, a dla kibiców dodatkowa porcja sportowych emocji. Ze względu na epidemię w tym roku tych dodatkowych gier i emocji jednak zabrakło. – Wydaje mi się, że każdy ubolewa nad przedwczesnym zakończeniem ligi. Rozgrywki wchodziły w decydująca fazę, do której każdy z zespołów pierwszej ósemki bardzo sumiennie się przygotowywał. Patrząc przez pryzmat naszych początków, miejsce 7. jest satysfakcjonujące, ale grając w siatkówkę nauczyłam się, że zawsze może być lepiej. Jak pokazywały nasze mecze, rozkręcałyśmy się z tygodnia na tydzień. Myśląc o play-off, chciałyśmy sprawić sobie i kibicom jakąś niespodziankę. Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany, ale oczywiście zdrowie jest najważniejsze – zauważa zawodniczka.

Zaraz po tym, jak przerwano sezon i zamknięto uczelnie siatkarki AZS-u wyjechały do swoich domów. Nie oznacza to jednak, że czas spędzały na oglądaniu telewizji lub czytaniu książek. – Myślę, że każda z nas, mimo że nie jest w hali w Gliwicach, aktywnie spędza czas.  Ciężko jest usiedzieć w miejscu i nic nie robić. Przed nami również okres przygotowawczy poprzedzający rozgrywki, w którym  zrobimy wszystko, by przygotować solidną formę na nowy sezon – przekonuje siatkarka.

Choć epidemia w Polsce zdaniem ekspertów jeszcze nie osiągnęła szczytu, systematycznie są znoszone ograniczenia, a kluby już mają opracowane plany przygotowań na nowym sezon. – Ciężko jest przewidzieć jak będzie wyglądać sytuacja z epidemią jesienią. Mam jednak nadzieję, że wszystko, co najgorsze już za nami i każdy z nas będzie mógł wrócić do swoich codziennych zadań, a my wreszcie spotkamy się na boisku. Warto jednak zachować czujność i stosować się do wszelkich zaleceń ochronnych, abyśmy zrobili wszystko, żeby zapobiec większej liczbie zakażeń – apeluje na koniec Julia Wałek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved