Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Julia Wałek dalej będzie grać w AZS-ie Gliwice

Julia Wałek dalej będzie grać w AZS-ie Gliwice

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Julia Wałek to kolejna zawodniczka, która w przyszłym sezonie wciąż będzie grać dla AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Siatkarka przedłużyła umowę do końca następnej kampanii. Wcześniej na pozostanie w gliwickiej ekipie zdecydowały się Joanna Ciesielczyk, Valeria Nudha, Aleksandra Elko, Agata Skiba i Sylwia Pelc.

Julia Wałek to jedna z młodszych zawodniczek, która była w kadrze Akademiczek z  Gliwic w poprzednim sezonie. Wychowanka  LTS-u Legionovii na początku głównie z kwadratu dla rezerwowych przyglądała się koleżankom podczas ligowych potyczek, ale czym było bliżej końca rozgrywek, tym częściej pojawiała się na parkiecie.  20-letnia zawodniczka, która ma na swoim koncie złote medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek i kadetek dobrze się czuje na Śląsku i m.in. dlatego postanowiła tu zostać.Sytuacja z epidemią skłoniła mnie do podjęcia rozmów związanych z przedłużeniem kontraktu. Duże znaczenie miało również to, że chciałam zostać w miejscu, w którym dobrze się czuję i w którym mam w nowym sezonie dostać  szansę spróbować swoich sił  na innej pozycji, niż dotychczas grałam – zdradza siatkarka. Mierząca 193 cm wzrostu Wałek ma w nowym sezonie grać na pozycji środkowej. Warunki fizyczne niewątpliwe ją do tego predysponują.

W sportach halowych faza play-off rządzi się swoimi prawami i nierzadko bywa tak, że wywraca tabelę. Dla drużyn, które po rundzie zasadniczej zajmowały niższe lokaty to okazja, aby je poprawić, a dla kibiców dodatkowa porcja sportowych emocji. Ze względu na epidemię w tym roku tych dodatkowych gier i emocji jednak zabrakło. – Wydaje mi się, że każdy ubolewa nad przedwczesnym zakończeniem ligi. Rozgrywki wchodziły w decydująca fazę, do której każdy z zespołów pierwszej ósemki bardzo sumiennie się przygotowywał. Patrząc przez pryzmat naszych początków, miejsce 7. jest satysfakcjonujące, ale grając w siatkówkę nauczyłam się, że zawsze może być lepiej. Jak pokazywały nasze mecze, rozkręcałyśmy się z tygodnia na tydzień. Myśląc o play-off, chciałyśmy sprawić sobie i kibicom jakąś niespodziankę. Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany, ale oczywiście zdrowie jest najważniejsze – zauważa zawodniczka.

Zaraz po tym, jak przerwano sezon i zamknięto uczelnie siatkarki AZS-u wyjechały do swoich domów. Nie oznacza to jednak, że czas spędzały na oglądaniu telewizji lub czytaniu książek. – Myślę, że każda z nas, mimo że nie jest w hali w Gliwicach, aktywnie spędza czas.  Ciężko jest usiedzieć w miejscu i nic nie robić. Przed nami również okres przygotowawczy poprzedzający rozgrywki, w którym  zrobimy wszystko, by przygotować solidną formę na nowy sezon – przekonuje siatkarka.

Choć epidemia w Polsce zdaniem ekspertów jeszcze nie osiągnęła szczytu, systematycznie są znoszone ograniczenia, a kluby już mają opracowane plany przygotowań na nowym sezon. – Ciężko jest przewidzieć jak będzie wyglądać sytuacja z epidemią jesienią. Mam jednak nadzieję, że wszystko, co najgorsze już za nami i każdy z nas będzie mógł wrócić do swoich codziennych zadań, a my wreszcie spotkamy się na boisku. Warto jednak zachować czujność i stosować się do wszelkich zaleceń ochronnych, abyśmy zrobili wszystko, żeby zapobiec większej liczbie zakażeń – apeluje na koniec Julia Wałek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę