Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Julia Świsulska dołączyła do zespołu z Gliwic

Julia Świsulska dołączyła do zespołu z Gliwic

Julia Świsulska 2020
fot. M. Buksa - azs.gliwice.pl

Julia Świsulska będzie piętnastą siatkarką w drużynie KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Zawodniczka dołączyła do zespołu tuż po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu.  

Mierząca 190 cm wzrostu środkowa urodziła się w Rybniku 6 czerwca 2001 roku. Jest wychowanką Zorzy Wodzisław i to jest też jedyny klub, w jakim występowała do tej pory. Jak sama mówi na boisku najlepiej czuje się w bloku i  ataku, ze wskazaniem jednak na ten drugi element.W AZS-ie chce kontynuować rodzinne tradycje sportowe, bowiem jej tata grał w koszykówkę. Do tej pory miała okazję występować w zespole juniorów i w II lidze. Teraz  będzie musiała wskoczyć na wyższy poziom. – Bardzo cieszę się z możliwości grania w 1. lidze, jest to dla mnie wyzwanie, które napędza mnie do rozwoju i bycia lepszą zawodniczką. Mam nadzieję, że drużynowo będziemy walczyć o najwyższe cele, a indywidualnie po prostu chciałabym się rozwijać – mówi nowa środkowa AZS-u.

W Gliwicach, jak większość zawodniczek, będzie łączyć granie z nauką. – Jako że lubię uczyć się języków, podróżować i poznawać nowe kultury, a nauka jest dla mnie ważna, zdecydowałam się podjąć studia na kierunku lingwistyka stosowana. Połączę tam dwa języki – angielski i włoski, który dopiero zacznę studiować.

Aktualnie Julia Świsulska razem z koleżankami przebywa na obozie w Szczyrku, gdzie pracuje nad motoryką, siłą i jak najlepszym przygotowaniem kondycyjnym do nowego sezonu.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved