Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Julia Skowron dołączyła do gliwickiego zespołu

fot. Michał Szymański

Julia Skowron, dwukrotna złota medalistka mistrzostw Polski juniorek dołączyła do AZS Politechniki Śląskiej. 21-letnia siatkarka grająca na pozycji środkowej pochodzi z Krakowa i zaczynała swoją przygodę z tą dyscypliną.

Potem umiejętności szlifowała w Legionovii, gdzie regularnie występowała w Młodej Lidze Kobiet, sięgając  po brązowy i srebrny medal mistrzostw Polski. Już jako seniorka trafiła do Jokera Świecie, a ostatnie dwa sezony spędziła w 7R Solna Wieliczka. Z tą drużyną w sezonie 2018/19 w rundzie zasadniczej zajęła drugie miejsce, a po play-off była szósta.  Na ten moment więc kariera zawodniczki przebiega z sukcesami. – Parę klubów już zaliczyłam, ale nie jestem chyba w stanie powiedzieć z którego mam najlepsze wspomnienia. Z każdym zespołem mam w pamięci miłe momenty i poznałam wiele osób z którymi mam kontakt do dnia dzisiejszego – mówi zawodniczka.Zespół z Wieliczki również i w obecnej kampanii spisywał się przyzwoicie. Solna zajęła szóstą lokatę i szykowała się na play-off, ale z powodu epidemii rozgrywki zakończyły się przed tą fazą. – Byłyśmy z dziewczynami i ze sztabem parę dni przed rozrywkami play-off. Chciałyśmy wziąć w nich udział i pojechać do Poznania. Decyzje o zawieszeniu  przyjęłam jednak ze zrozumiem, bo wiadomo – zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze – zaznacza Julia Skowron.

Z Krakowa, gdzie mieszka siatkarka do Wieliczki jest tylko kilkanaście minut jazdy. Mimo to zawodniczka zdecydowała się przenieś na Śląsk. – Pochodzę z Krakowa jednak już nie raz wyjeżdżałam z rodzinnego miasta żeby rozwijać się siatkarsko. Decyzja o przeniesieniu się na Śląsk wiązała się między innymi z fajną opcją połączenia studiowania z graniem. Natomiast Gliwice nie są bardzo daleko od Krakowa i moich bliskich, a to jest kolejny plus – wyjaśnia. W Krakowie też nie brak uczelni, gdzie Julia  Skowron mogłaby uczyć się i grać, jednak Gliwice okazały się bardziej atrakcyjnym miastem. – Gliwice kojarzą mi się głowie właśnie z Politechniką, a o AZS-ie słyszałam, że jest to super miejsce z dobrą atmosferą. Oprócz studiów wychowania fizycznego, chciałabym podjąć jeszcze edukację  na Politechnice Śląskiej, jeszcze nie wybrałam kierunku, ale mam zamiar to jakoś fajnie połączyć – podkreśla zawodniczka.

Gra w Młodej Lidze oraz klubach I ligi może wskazywać, że nowa środkowa akademiczek jest już ograną siatkarką. – To prawda występowałam już  w paru klubach. Nie uważam jednak żebym była zawodniczką zbyt ograną. Cały czas uczę się, chcę się rozwijać i zbierać doświadczenie – zaznacza. Jako środkowa Julia Skowron przyznaje, że na boisku najbardziej lubi atakować i bronić, a co sądzi o swojej nowej drużynie? – Myślę, że jako zespół w przyszłym sezonie możemy bardzo zaskoczyć rywalki – przewiduje. Siatkówka i nauka nie jest jeszcze całym życiem dla nowej środkowej AZS-u. – Najbardziej poza boiskiem lubię spędzać czas ze znajomymi i rodziną, czytać książki, a od tego roku pokochałam góry i planuje jeszcze jakaś wycieczkę na górki szczyt – zdradza na koniec Julia Skowron.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę