Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Julia Orzoł: Nie wyszło tak, jakbyśmy tego chciały

fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski juniorek prowadziła już 2:0 w spotkaniu o 5. miejsce mistrzostw świata U-20. Biało-czerwone miały również piłki meczowe, ale ostatecznie nie wykorzystały sytuacji i po tie-breaku musiały uznać wyższość Amerykanek.Myślę, że od samego początku turnieju mamy świetną chemię w drużynie, która prowadziła nas do przodu. Uważam, że to właśnie widać było najbardziej w tym ostatnim meczu podczas pięciu setów – serce i wola zwycięstwa. Jestem bardzo dumna z mojego zespołu – powiedziała amerykańska rozgrywająca Kamerynn Miner.

Polki podczas wcześniejszych faz mistrzostw świata U-20 uległy późniejszym finalistkom – dwukrotnie przegrały z Włoszkami i raz z Serbkami. W rywalizacji o miejsca 5-8 najpierw wygrały z Brazylijkami a następnie przyszło im mierzyć się z Amerykankami. Początek pojedynku toczył się po myśli biało-czerwonych, jednak rywalki odrodziły się. W czwartym secie Polki miały piłki meczowe. Podczas akcji w końcówce kontuzji doznała rozgrywająca Julia Bińczycka. Reprezentantki Polski nie wykorzystały swoich szans, przegrały tę odsłonę po grze na przewagi.W tie-breaku podopieczne trenera Popika starały się walczyć, jednak ponownie lepsze okazały się Amerykanki i to one ostatecznie uplasowały się na 5. miescu. – To nasz ostatni turniej w rozgrywkach juniorskich, chciałyśmy zagrać najlepszą siatkówkę dla naszego kraju. Dlatego jest nam tak smutno, że przegrałyśmy ten ostatni mecz. Nie wyszło tak, jakbyśmy tego chciały, ale jesteśmy szóste na świecie – powiedziała po pojedynku przyjmująca Julia Orzoł, która pełniła rolę kapitan polskiej reprezentacji. Siatkarka w ostatnim meczu zdobyła 16 punktów.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie ukrywała kapitan USA. – Myślę, że to było niesamowite przeżycie dla nas wszystkich. To był wielki zaszczyt grać z tą grupą dziewczyn. Myślę, że od samego początku turnieju mamy świetną chemię w drużynie, która prowadziła nas do przodu. Uważam, że to właśnie widać było najbardziej w tym ostatnim meczu podczas pięciu setów – serce i wola zwycięstwa. Jestem bardzo dumna z mojego zespołu – przyznała rozgrywająca Kamerynn Miner.

źródło: opr. własne, volleyballworld.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę