Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joker Świecie pozyskał nową libero

Joker Świecie pozyskał nową libero

fot. Michał Szymański

Joker Świecie poinformował o pozyskaniu kolejnej nowej zawodniczki. W nadchodzącym sezonie barw zespołu w rozgrywkach TAURON Ligi bronić będzie Monika Jagła. Libero wcześniej występowała w ekipie Pałacu Bydgoszcz.

21-letnia zawodniczka całą dotychczasową karierę spędziła w Bydgoszczy. W barwach Pałacu Bydgoszcz zdobywała srebrne medale mistrzostw Polski juniorek i kadetek. Poza tym ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy juniorek U-19 oraz złoty medal mistrzostw Polski U-23, wywalczony w 2017 roku, gdzie podczas turnieju finałowego otrzymała nagrodę MVP.Mimo młodego wieku Monika Jagła zdążyła już rozegrać pełne cztery sezony w TAURON Lidze w barwach Pałacu Bydgoszcz. Zbliża się już do „setki” występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ ma na koncie 97 meczów. W poprzednim sezonie rozegrała aż 24 mecze, przebywając na parkiecie w 95 setach. Nowa libero Jokera ma imponujące statystyki, biorąc pod uwagę fakt, że przez cały sezon przyjmowała zagrywkę 702 razy z dobrą średnią perfekcyjnego przyjęcia na poziomie 23,36%.

Monika Jagła to obecnie jedna z najlepszych libero w Polsce, co docenił trener reprezentacji Jacek Nawrocki, powołując zawodniczkę do kadry narodowej. Kibice mogą podziwiać jej grę i niesamowite zaangażowanie w akcje w obronie podczas trwających właśnie rozgrywek Ligi Narodów kobiet. Co ciekawe, jak poinformowały ostatnio media, również koleżanka Moniki Jagły z reprezentacji na pozycji libero – Maria Stenzel zdecydowała się na zmianę barw klubowych i w najbliższym sezonie zobaczymy ją w koszulce Grupy Azoty Chemik Police.

Joker Świecie ma już zatem w swojej kadrze dwie libero, ponieważ jak poinformowano wcześniej nową umowę podpisała również Agata Nowak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę