Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joker Świecie ma nowego szkoleniowca

Joker Świecie ma nowego szkoleniowca

fot. Łukasz Wójcik - Radomka Radom

Wojciech Kurczyński został nowym trenerem Jokera Świecie. Wcześniej szkoleniowiec prowadził zespół z Wrocławia. Na ławce trenerskiej beniaminka TAURON Ligi Kurczyński zastąpił Marcin Wojtowicza. Pracę w Świeciu nowy trener rozpocznie 2 stycznia.

Tuż przed świętami beniaminek TAURON Ligi poinformował, że z ostatnim dniem grudnia kontrakt z Marcinem Wojtowiczem przestanie obowiązywać. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron.  Przygoda Jokera w TAURON Lidze rozpoczęła się od efektownego i sensacyjnego zwycięstwa w Łodzi z Budowlanymi. Później podopieczne trenera Wojtowicza wygrały jeszcze niespodziewanie w Legionowie i na tym się licznik zwycięstw świecianek zatrzymał.Od 17 października Joker zdołał ugrać zdobyć zaledwie jeden punkt do ligowej tabeli. – Pewna formuła się wyczerpała i według prezesów zespół potrzebował nowych bodźców. Wydaje mi się, że to było główną przyczyną takiej decyzji – powiedział po oficjalnej informacji trener Marcin Wojtowicz zapytany o zaistniałą sytuację. – Trener jest odpowiedzialny za wyniki zespołu i myślę, że wszyscy wspólnie pracowaliśmy na sukces. Każdy z nas robił wiele rzeczy dobrze, każdy z nas też popełniał błędy i trzeba się z tym liczyć, że to trener odpowiada za wszystko i ponosi konsekwencje – dodał.

Miejsce Wojtowicza na ławce trenerskiej Jokera zajmie Wojciech Kurczyński, który nie tak dawno rozstał się z #VolleyWrocław. Szkoleniowiec ze swojego stanowiska ustąpił na krótko przed ostatnim meczem wrocławianek, w którym ugrały punkt z faworytkami z Radomia. Pracę w Świeciu trener Kurczyński rozpocznie 2 stycznia. Pierwszy mecz TAURON Ligi pod wodzą nowego szkoleniowca beniaminek rozegra 6 stycznia, kiedy podejmie Developres Rzeszów.

Wojciech Kurczyński nowym trenerem Jokera Świecie! Szkoleniowiec rozpocznie pracę z dziewczynami od 2 stycznia. Witamy…

Opublikowany przez Joker Świecie Niedziela, 27 grudnia 2020

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved