Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jelena Blagojević: Taka wygrana zawsze motywuje

Jelena Blagojević: Taka wygrana zawsze motywuje

Dla rzeszowskiego Developresu wygrana z ŁKS-em była trzecią w tym sezonie, a drugą pięciosetową. – Jak to już od kilku lat bywa w naszej rywalizacji z ŁKS-em – to są zawsze ciężkie i zacięte boje, bardzo często kończące się wynikiem 3:2 – przyznała po meczu Jelena Blagojević.

W meczu z ŁKS-em Commercecon Łódź powróciła pani do podstawowego składu Developresu BELLA DOLINA i ponownie zdobyła statuetkę MVP po pięciosetowym boju, podobnie jak na inaugurację z bielszczankami.

Jelena Blagojević: Przede wszystkim razem z dziewczynami cieszę się z tego, że wygrałyśmy to trudne spotkanie. Jak to już od kilku lat bywa w naszej rywalizacji z ŁKS-em – to są zawsze ciężkie i zacięte boje, bardzo często kończące się wynikiem 3:2. Oczywiście mamy świadomość, że w tym spotkaniu przydarzały nam się momenty, w których popełniałyśmy zbyt dużo błędów i to niestety doprowadziło aż do piątego seta. Na końcu jednak cieszy nas zwycięstwo, bo jak się gra z tak dobrym zespołem, to liczy się wygrana, niezależnie od tego czy za trzy czy za dwa punkty. Taka wygrana zawsze motywuje i buduje zespół. Jesteśmy więc w dobrych nastrojach i możemy ze spokojną głową wrócić do treningów, żeby jak najlepiej przygotować się do następnego meczu.

Czy po przegranej końcówce czwartego seta pojawiła się jakaś chwila załamania, że nie domknęłyście tego meczu za trzy punkty, czy wręcz przeciwnie – była jeszcze większa determinacja, żeby wywalczyć zwycięstwo?

Zacznijmy od tego, że miałyśmy szansę wygrać drugiego seta, który do pewnego momentu układał się po naszej myśli i przy naszym prowadzeniu 2:0 ten mecz mógłby zupełnie inaczej wyglądać. Tak się jednak nie stało i w dużej mierze to my doprowadziłyśmy do takiej sytuacji. Podobnie było w końcówce czwartego seta. Ja sama nie ustrzegłam się wtedy prostych błędów i biorę to na siebie, bo przez to zamiast wygrać mecz 3:1 przegrałyśmy czwartą partię minimalnie i musiałyśmy rozegrać tie-breaka. Cieszy jednak to, że w nim nie zabrakło dużej mobilizacji z naszej strony. Kluczem do zwycięstwa w piątej partii była nasza dobra zagrywka i świetna skuteczność Kary Bajemy, która kończyła ważne piłki w ataku. Takie rzeczy nas cieszą.

W pierwszej części meczu była pani zdecydowaną liderką zespołu w ataku i w całym spotkaniu znów otrzymała pani najwięcej piłek od rozgrywających (aż 60 – przyp. red.). Pozostałe skrzydłowe – atakująca Bruna Honorio Marques i Kara Bajema po słabym początku grały jednak coraz skuteczniej i mogła pani liczyć na ich duże wsparcie.

Wiem o tym, że moja rola w zespole jest taka, żeby jak najbardziej pomóc, najlepiej w każdym elemencie. Oczywiście w pewnym momencie tego meczu ja też już poczułam, zwłaszcza w końcówkach setów, jakieś zmęczenie. Cieszy to, że Bruna i Kara wzięły wtedy ofensywę na swoje barki i mocno nam pomogły w wywalczeniu zwycięstwa. Kara w tie-breaku zagrała niesamowicie. Ania Stencel i Madzia Jurczyk mocno pomogły nam w zagrywce. Słowa uznania należą się też naszej młodej rozgrywającej Julce Bińczyckiej, która w decydującej części meczu pozostała na boisku i to wytrzymała, a to nie są wcale łatwe rzeczy. To była nasza zespołowa wygrana.

Po trzech meczach u siebie czeka was wyjazdowe starcie z zespołem z Bydgoszczy, który w przeszłości dawał się wam mocno we znaki i zawsze był dla was trudnym rywalem.

To prawda. Zawsze rozgrywałyśmy u nich ciężkie mecze; dużo było wyników 3:2. Cóż, musimy dobrze pracować na treningach i jak najlepiej przygotować się na to spotkanie. To jest teraz dla nas priorytet żeby wygrać tam mecz i zdobyć cenne punkty. Każdy trening i mecz jest dla nas ważny, bo cały czas musimy pracować nad lepszym zgraniem. W Bydgoszczy będziemy walczyć o zwycięstwo jak w każdym spotkaniu, które rozgrywamy.

źródło: tauronliga.pl