Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jędrzej Gruszczyński: Musieliśmy się sporo napracować, aby wyrwać dwa punkty

Jędrzej Gruszczyński: Musieliśmy się sporo napracować, aby wyrwać dwa punkty

fot. Katarzyna Rynkiewicz - plusliga.pl

– Zdobyliśmy bardzo ważne dwa punkty. Czułem się dziś bardzo dobrze, a wszyscy pokazaliśmy się jako drużyna – stwierdził Dmytro Teriomienko po czwartkowym spotkaniu, w którym olsztynianie pokonali 3:2 Vervę Warszawa. – Musieliśmy się sporo napracować, aby wyrwać dwa punkty – powiedział po spotkaniu Jędrzej Gruszczyński na antenie Radia UWM FM.

Dima Teriomienko w czwartkowym spotkaniu przeciwko Vervie Warszawa Orlen Paliwa zdobył 15 punktów – 4 asy, 6 punktów w ataku i 5 blokiem. Jak swój występ ocenił ukraiński środkowy akademików? – Zaczęliśmy wygrywać przed własną publicznością i to mnie cieszy. Zdobyliśmy bardzo ważne dwa punkty z wicemistrzem Polski. Czułem się dziś bardzo dobrze, a wszyscy pokazaliśmy się jako drużyna. Zawsze nam czegoś brakowało, a dziś zagraliśmy naprawdę dobrze – powiedział siatkarz dla Radia UWM FM.Dla drużyny Indykpolu AZS Olsztyn było to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Jak je ocenia Jędrzej Gruszczyński, libero olsztynian? – To dobry przeciwnik, świetny zespół, mający aspiracje medalowe. Drużynie z Warszawy mogło być ciężej, trenowali krótko, bo dopiero co wrócili po kwarantannie. Widać było jednak podczas meczu, że to nadal ci sami świetni zawodnicy. Musieliśmy się jednak sporo napracować, aby wyrwać dwa punkty. Dziś był taki mecz, który pokazał, że zawsze walczymy. Jeśli chodzi o mnie, to czułem się znacznie lepiej niż w wygranym meczu z Cuprum. Mecz z Vervą na pewno był dużo lepszy niż z Cuprum. Pokazał, że zawsze walczymy – powiedział libero Zielonej Armii na antenie Radia UWM FM.

Kolejne mecze PlusLigi zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami mają się odbywać już bez udziału kibiców na trybunach. – Każdy z nas gra dla kibiców, wolimy pełne hale. To zawsze wyzwala dodatkowe emocje, często u nas w hali, przy dopingu naszym kibiców gra się łatwiej, ten doping nam pomaga – przyznał Gruszczyński.

źródło: indykpolazs.pl, opr. własne, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved