Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jędrzej Gruszczyński: Dostaliśmy srogie lanie

Jędrzej Gruszczyński: Dostaliśmy srogie lanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mam nadzieję, że się zbierzemy. Mamy w zespole dużo jakości. Liczę, że w końcu ją pokażemy. Wiadomo, że atmosferę budują zwycięstwa, ale to, że teraz przegrywamy nie oznacza, że nie możemy zacząć wygrywać – powiedział po dotkliwej porażce w Rzeszowie libero PGE Skry, Jędrzej Gruszczyński.

Nie wiedzie się w tym sezonie w PlusLidze PGE Skrze Bełchatów. Podopieczni Joela Banksa przegrali kolejny mecz w sezonie. Tym razem nie nawiązali walki w Rzeszowie i ulegli Asseco Resovii 0:3. Była to ich trzecia porażka z rzędu. – W Nysie była walka, ale w spotkaniach w Gdańsku i w Rzeszowie dostaliśmy srogie lanie. Mamy teraz tydzień do następnego meczu. Mam nadzieję, że od wtorku ruszymy pełną parą i nasza gra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej – powiedział Jędrzej Gruszczyński, libero PGE Skry.Była to już dwunasta ligowa porażka bełchatowian w tym sezonie. Obecnie plasują się oni na jedenastej pozycji, ale wciąż mają realne szanse, aby wskoczyć do play-off, bo ich strata do ósmego Indykpolu nie jest wielka. – Wszystko jest w naszych rękach. Zagramy jeszcze z Projektem, Suwałkami, z rywalami, którzy są w naszym zasięgu. Powinniśmy wygrywać te mecze. Mam nadzieję, że się zbierzemy. Mamy w zespole dużo jakości. Liczę, że w końcu ją pokażemy. Wiadomo, że atmosferę budują zwycięstwa, ale to, że teraz przegrywamy nie oznacza, że nie możemy zacząć wygrywać – zaznaczył defensywny zawodnik bełchatowskiej ekipy.

W odmiennej sytuacji jest Asseco Resovia, która umocniła się na prowadzeniu w tabeli PlusLigi. W starciu z bełchatowianami pokazała klasę i udowodniła, że wcześniejsza porażka z lubinianami była tylko wypadkiem przy pracy. – Skra w tym sezonie ma większą motywację na mecze z mocniejszymi rywalami. Byliśmy przygotowani na to, że postawi nam się tak samo jak w Bełchatowie. Ale my też chcieliśmy po najsłabszym naszym meczu z Cuprum wrócić na dobrą ścieżkę i to zrobiliśmy – stwierdził rozgrywający Asseco Resovii, Fabian Drzyzga.

Na razie jest to najlepszy sezon rzeszowskiego zespołu od kilku lat, choć wciąż jeszcze nic nie wygrał. Stąd też na razie siatkarze z Podkarpacia twardo stąpają po ziemi. – Idziemy krok po kroku. Nie popadamy w hurraoptymizm. Staramy się skupiać na mankamentach w naszej grze, a mamy ich kilka. Na razie nieźle je ukrywamy. Mamy też dużo pozytywnych elementów, które przeważają nad minusami w naszej grze. Nie wybiegamy do późniejszego etapu ligi. Skupiamy się na tym, co jest tu i teraz – zakończył Drzyzga.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę