Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Jaworznianie i łodzianki mistrzami Polski amatorów

Jaworznianie i łodzianki mistrzami Polski amatorów

fot. pgsador.it

W piątek, sobotę i niedzielę, od 23 do 25 października w Zawierciu odbywały się mistrzostwa Polski amatorów. Triumfatorem w zmaganiach panów został zespół RISER Jaworzno, natomiast u pań nowymi mistrzyniami zostały zawodniczki Fiero! ProVolley Łodź.

RISER Jaworzno pokonał w grupie ŁAGS Awanturnik Łowicz oraz Cichociemnych Poznań w stosunku 2:0. W meczu o pierwsze miejsce w grupie RISER wygrał 2:1 z broniącą tytułu drużyną ETP Elektro Kędzierzyn-Koźle. W półfinale jaworznianie pokonali Volley Dąbrowa Górnicza 2:0, dzięki czemu w meczu o złoto spotkali się brązowym medalistą z 2019 – Volley Gdańsk. W najważniejszym meczu rozgrywek nie brakowało emocji, a ostatecznego zwycięzcę wyłonił tie-break, wygrany na przewagi 16:14.Skład zespołu RISER JAWORZNO: Piotr Dworecki, Tomasz Matusik, Piotr Gruszowski, Michał Lipiarz, Michał Łoziński, Michał Banasik, Marcin Laskowski, Kacper Smoliński, Michał Gawęda, Łukasz Gurgul, Michał Faryna, Andrzej Kazek.

W kategorii kobiet tytuł wywalczyła drużyna FIERO! ProVolley Łódź. Ekipa prowadzona przez trenera Michała Koryckiego nie przegrała żadnego meczu na tych mistrzostwach i w pełni zasłużenie cieszyła się z końcowego zwycięstwa. Wśród wyróżnionych zawodniczek znalazły się Magdalena Mitka (najlepsza przyjmująca) oraz Kamila Klajman, MVP meczu finałowego, która potwierdziła znakomitą formę z całego  turnieju.

Statuetki zawodnikom i zawodniczkom wręczył Flavio Cesar Resende Gualberto – brazylijski zawodnik Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Skład zespołu Fiero! ProVolley Łodź: Weronika Banasik, Marta Klepczyńska, Magdalena Mitka, Kamila Klajman, Iwona Świderek, Emilia Pieńkowska, Aleksandra Owczarek.

źródło: Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved