Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Popiwczak: Oferty zawsze się pojawiają

Jakub Popiwczak: Oferty zawsze się pojawiają

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pierwszą decyzją kadrową w Jastrzębskim Węglu było przedłużenie kontraktu z wieloletnim libero zespołu, Jakubem Popiwczakiem. – Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom, miejsce, w którym wychowałem się siatkarsko. Może nie tu zacząłem swoją przygodę z siatkówką, ale jestem z tym miejscem związany, jest mi tu dobrze i tu mogę realizować się indywidualnie i z całym zespołem – mówił Popiwczak.

Jastrzębski Węgiel jest pierwszym i jedynym klubem PlusLigi, którego barw bronił Jakub Popiwczak. Libero dołączył do drużyny w 2012 roku. – Jastrzębie i Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom, miejsce, w którym wychowałem się siatkarsko. Może nie tu zacząłem swoją przygodę z siatkówką, ale jestem z tym miejscem związany, jest mi tu dobrze i tu mogę realizować się indywidualnie i z całym zespołem. Co roku gramy o najwyższe cele i codziennie mogę grać i trenować z zawodnikami z najwyższego światowego poziomu – przyznał Jakub Popiwczak, który właśnie tutaj spędził całą swoją dotychczasową karierę. – Jastrzębski Węgiel dla mnie znaczy bardzo dużo. Dla mnie to był początek, tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce, ze zdziwieniem oglądałem jak to wszystko wygląda i powoli się wdrażałem w tą siatkówki. Poźniej starałem się zadomowić w tym zespole i teraz jestem jednym z niewielu zawodników, którzy tu zostają i nie zmieniają się w tej drużynie. Od czterech czy pięciu lat jestem tutaj i można powiedzieć, że jestem jakimś trzonem tego zespołu, więc mam wiele miłych wspomnień z Jastrzębia-Zdroju – mówił libero.Popiwczak bez wątpienia jest jednym z topowych libero PlusLigi. – Oferty i opcje zawsze się pojawiają, aczkolwiek ten klub jest jednym z najlepszych w Polsce i jeśli chciałbym czegoś więcej, to w PlusLidze są dwa, trzy kluby, w których chciałbym grać, walcząc o najwyższe cele. Tu jest mi dobrze, niczego mi nie brakuje. Wybór był prosty – zdradził 24-letni zawodnik. – Pierwszy swój mecz pamiętam jak przez mgłę. Te emocje, które wtedy przeżywałem, to bardzo możliwe, że nie przeżyje już tego do końca mojego sportowego żywota – wspominał Popiwczak.

W swoim dorobku libero ma cztery medale PlusLigi – każdy z nich jest brązowy. – Ja mam kilka medali, ale cały czas brakuje mi tych ważniejszych niż brąz. Kilka udało się ich zdobyć i myślę, że  jako klub z roku na rok będziemy rosnąć i mierzyć coraz wyżej, żeby zdobyć mistrzostwo Polski tak bardzo upragnione w Jastrzębiu – przyznał Jakub Popiwczak. Jego zespół na złoty medal czeka już aż od 2004 roku, ale co roku walczy o najwyższe cele.

Jakub Popiwczak ma na swoim koncie również wyróżnienia kadrowe, w 2019 roku wraz z reprezentacją sięgnął po brązowy medal Ligi Narodów. – Miałem już swój epizod w kadrze. Konkurencję mam ogromną. Staram się pracować, robić swoje i jestem pewien, że nadejdą takie chwile, że stanę się kadrowiczem pełną gębą – zapowiedział libero, który w reprezentacji ma rywali z najwyższej półki: Pawła Zatorskiego oraz Damiana Wojtaszka.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę