Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jakub Olszewski: Chcemy zdobyć medal

Jakub Olszewski: Chcemy zdobyć medal

fot. pzps.pl

– W mistrzostwach Europy chcemy zdobyć medal. Marzymy oczywiście o złotym – mówi Jakub Olszewski, kapitan reprezentacji Polski U18 o kontynentalnym czempionacie, który rozpocznie się w sobotę we Włoszech. Biało-czerwoni są od czwartku na miejscu. Mają za sobą pierwsze treningi.

Jakub Olszewski podkreśla, że ekipa czuje się mocna. – Ciężko pracowaliśmy. Spotkaliśmy się na pierwszym zgrupowaniu na początku czerwca. Na treningach nikt nie oszczędzał się. Mieliśmy świadomość wspólnego celu. Wiemy, po co trenowaliśmy – mówi reprezentant Polski, który swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Dunajcu Nowy Sącz, klubie doskonale znanym nie tylko w Polsce ze świetnych kajakarzy górskich.Kapitan naszej ekipy U18 był praktycznie skazany na sport. Mama Dorota grała w piłkę ręczną, a tata Tadeusz w siatkówkę i po zakończeniu kariery został w Dunajcu trenerem. Razem z Łukaszem Mężykiem zbudował mocną siatkarską sekcję, która zaczęła się liczyć na krajowej arenie w rozgrywkach młodzieżowych. Mały Kuba próbował co prawda swoich sił w lekkoatletyce i tenisie, ale w końcu trafił pod siatkę, bo jak sam mówi „tam było najbliżej.” – W Dunajcu mamy możliwości rozwoju. Zdobyliśmy srebrny medal mistrzostw Polski w młodzikach, awansowaliśmy do finałowej ósemki w kadetach. Ani przez chwilę nie żałowałem, że wybrałem ten sport. Teraz przenoszę się do Trefla Gdańsk, klubu który umożliwi mi dalszy rozwój – powiedział Jakub Olszewski.

Na Wybrzeże z pewnością spotka Ariela Fijola, pod którego szkoleniowym okiem zdobył brązowy medal ME U17. Zresztą obecna reprezentacja oparta jest na zawodnikach z tamtej drużyny. Młody zespół zasmakował już w medal na europejskiej arenie. Nie pozostaje nic innego jak co najmniej powtórzyć tamten wynik. Rywali znają, szanują każdego przeciwnika, ale przed żadnym nie czują respektu.

Udział w ME U18 rozpoczną w sobotę meczem z Czechami (początek 20.00). Turniej, ze względu na pandemię koronawirusa, z pewnością będzie różnić się od tych, w których brali dotychczas udział. Jutro wszystkie drużyny przejdą badania. Obowiązują maseczki. Temperaturę mierzy się praktycznie na każdym kroku. Po wycofaniu się z turnieju czterech krajów w każdej z dwóch grup zagrają po cztery zespoły. Dni meczowe będą przeplatane dnami przerw. Trudno byłoby wytrzymać cały czas w hotelu. Gospodarze po negocjacjach ostatecznie zgodzili się na wyjścia do miasta w grupach 3-4-osobowych pod czujnym okiem opiekuna.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved