Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ivan Zaytsev: Syberia i ostre zimy mnie nie przerażają

Ivan Zaytsev: Syberia i ostre zimy mnie nie przerażają

fot. modenavolley.it

Ivan Zaytsev, który w przyszłym sezonie przeniesie się do Kuzbassu Kemerowo, podzielił się pierwszymi wrażeniami po zmianie klubu. – Mam wiele nagród i osiągnięć, ale niewiele złotych medali – za to sporo przegranych finałów. Mam nadzieję, że to się zmieni i pozbędę się tej „srebrnej” klątwy – mói siatkarz po zmianie klubu i powrocie do ligi rosyjskiej.

31-letni skrzydłowy ma zastąpić w zespole Kuzbassu Wiktora Poletajewa, który przeniósł się z kolei do Zenitu Sankt Petersburg. – Zastąpienie takiego gracza nie będzie łatwe. Doprowadził zespół do wielu zwycięstw w lidze rosyjskiej. Naprawdę szanuję Poletajewa, lubię jego grę – przyznał Ivan Zaytsev.– Na pewno skaczę niżej niż Wiktor, jestem trochę starszy, mam trochę więcej siwych włosów na głowie, ale za to mam duże doświadczenie. Spróbuję go zastąpić. Syberia i ostre zimy mnie nie przerażają, to nie jest problem – zapewnił siatkarz.

Zaytsev podpisał z Kuzbassem roczny kontrakt. – Umowę podpisaliśmy na rok i zobaczymy, jak to wszystko wypadnie. Najpierw ze swojej strony muszę coś pokazać, a potem będziemy dalej rozmawiać z kierownictwem klubu. Mam troje dzieci, najstarszy syn idzie do pierwszej klasy, więc rodzina pozostanie we Włoszech. Po raz pierwszy w życiu wyjeżdżam na tak długo i tak daleko bez rodziny. Może to i nawet plus. Będziemy w trudnej sytuacji, ale wiem, że żona sobie z tym poradzi, jest silna – przyznał włoski zawodnik.

W Kuzbassie Zaytsev zagra z numerem 9, który kiedyś należał do Dmitrija Paszyckiego.Niestety Paszycki opuścił klub. Chciałem z nim grać, ale niestety nie udało się. Wezmę za to jego numer. Na początku kariery grałem z numerem 2, jak tata, potem miałem numer 8, a kiedy przeniosłem się na pozycję atakującego, wziąłem numer 8+1, gdzie ta jedynka oznaczała początek następnego etapu – przyznał Zaytsev.

W trakcie swojej siatkarskiej kariery Ivan Zaytsev zdobył wiele medali z reprezentacją, na poziomie klubowym wygrywał mistrzostwo Włoch z Maceratą i Perugią, wygrał także z Dinamo Moskwa Puchar CEV w 2015 roku. – Mam wiele nagród i osiągnięć, ale niewiele złotych medali – za to sporo przegranych finałów. Mam nadzieję, że to się zmieni i pozbędę się tej „srebrnej” klątwy. Oczywiście w Kuzbassie będą dążył do zwycięstwa w każdym meczu i turnieju, ale nie jest to łatwe. Można stworzyć silny zespół z mocnymi nazwiskami, ale on nie będzie grał jak powinien i sezon będzie nieudany. Będę ciężko pracował na 120 procent możliwości, by zadowolić kibiców – przyznał Zaytsev.

Ważne jest dla mnie, by wygrywać, do tego ważna jest atmosfera w zespole. Znam wielu siatkarzy z drużyny. Markin, Obmoczajew – to moi dawni koledzy z Dynama. Z meczów reprezentacyjnych i w Lidze Mistrzów znam Siwożeleza, Kobzara. Oczywiście znam też Aleksieja Werbowa, któremu chciałbym podziękować za wiarę we mnie. Spróbujemy sobie nawzajem pomóc – zakończył Zaytsev, który w Kemerowie zamierza pojawić się pod koniec lipca.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę