Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO M: Znamy pary ćwierćfinałowe, Francja pierwszą przeszkodą w fazie pucharowej

IO M: Znamy pary ćwierćfinałowe, Francja pierwszą przeszkodą w fazie pucharowej

fot. FIVB

Jaki będzie skład ćwierćfinałów turnieju siatkarzy? Z kim zagra Polska? – to pytania, które zadawaliśmy sobie przed 5. kolejką fazy grupowej. Zestaw par 1/4 finału igrzysk Tokio 2020 wyłoniły ostatnie mecze grupowe i… losowanie. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane we wtorek 3 sierpnia, a Polska zmierzy się z Francją.

Miejsce w ćwierćfinale przypadało po czterem najlepszym z drużynom z każdej grup. Przed ostatnią kolejką spotkań awans miało zapewniony pięć reprezentacji: Polska, Włochy, Kanada (grupa A), Rosja i Brazylia (grupa B). Te reprezentacje walczyły już tylko o miejsca w grupach. W walce o awans pozostały: Iran, Japonia oraz Argentyna, Francja i USA. Szans na miejsce w czołowej ósemce turnieju nie miały już Wenezuela i Tunezja.Przypomnijmy, że w ćwierćfinałach zwycięzcy grup zmierzą się z czwartymi drużynami z drugiej grupy. Zespoły z miejsc drugich i trzecich poznają swych rywali poprzez losowanie, co ma ograniczyć do minimum próby kombinowania i „dobierania” sobie rywali w ostatniej kolejce rywalizacji grupowej.

Pierwszą odpowiedź w ćwierćfinałowej układance przyniósł pierwszy mecz 5. kolejki pomiędzy Polską i Kanadą. Polscy siatkarze wygrali 3:0 i zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Oznacza to, że w ćwierćfinale zagrają z czwartą drużyną grupy B. Rywala biało-czerwonych wyłoniło już drugie niedzielne starcie. Brazylia pokonała w nim 3:2 Francję, a taki wynik oznacza, że Trójkolorowi zajmą czwarte miejsce w grupie bez względu na wynik meczu Argentyna – USA. W tej sytuacji Francuzi będą rywalem Polaków w 1/4 finału.

Porażka Kanady w meczu z Polską oznaczała, że ta drużyna zakończy rywalizację w grupie A na czwartym miejscu i zmierzy się ze zwycięzcą grupy B. Wszystko wyjaśniło się po spotkaniu Rosji (Rosyjski Komitet Olimpijski) z Tunezją, w którym Sborna wygrywając 3:0, przypieczętowała pierwsze miejsce w tabeli.

Ćwierćfinały turnieju siatkarzy igrzysk Tokio 2020:
2021-08-03: Polska (A1) – Francja (B4) (wtorek, godzina 14.30)
2021-08-03: Włochy (A2) – Argentyna (B3) (wtorek, godzina 10.00)
2021-08-03: Japonia (A3) – Brazylia (B2) (wtorek, godzina 6.00)
2021-08-03: Kanada (A4) – Rosja (B1) (wtorek, godzina 2.00).

W przypadku zwycięstwa w meczu z Francją, w półfinale reprezentacja Polski zagra z lepszym z pary Włochy – Argentyna. W drugim półfinale zagrają zwycięzcy meczów Japonia – Brazylia i Kanada – Rosja.

Półfinały turnieju siatkarzy igrzysk Tokio 2020:
2021-08-05: Polska/Francja – Włochy/Argentyna
2021-08-05:Japonia/Brazylia – Kanada/Rosja

2021-08-07: mecz o III miejsce
2021-08-07: FINAŁ

Zobacz również:
Runda finałowa turnieju olimpijskiego siatkarzy

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę