Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. B: Kolejny komplet punktów Włoszek

IO K, gr. B: Kolejny komplet punktów Włoszek

fot. FIVB

Chociaż Argentynkom w pierwszej części spotkania nie można odmówić walki, wciąż nie udało im się ugrać seta w turnieju olimpijskim. Na początek 3. kolejki reprezentacja Argentyny mierzyła się z Włoszkami. Siatkarki z Włoch słabo rozpoczęły mecz, ale odkąd w końcówce pierwszego seta przejęły inicjatywę, to podopieczne trenera Mazzantiego dyktowały warunki.

Po ataku Paoli Egonu Włoszki prowadziły 4:1 na początku meczu, jednak Argentynki szybko wyrównały (5:5). Celne ataki i zagrywki Pauli Nizetich wyprowadziły jej drużynę na prowadzenie 9:7, a o czas poprosił trener Mazzanti. Włoszki nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry błędów – słabo przyjmowały i miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Przy stanie 10:13 Alessia Orro zmieniła Ofelię Malinov, co dało pozytywny impuls siatkarkom z Włoch. Autowy atak Eriki Mercado sprawił, że na tablicy wyników ponownie widniał remis (13:13). Zaczął funkcjonować włoski blok, wciąż jednak problemy ze skutecznością miała Egonu (15:14). W dalszej fazie seta wynik był wyrównany, gra po obu stronach niepozbawiona błędów (19:19). Stopniowo inicjatywę zaczęły przejmować Włoszki, po ataku Egonu przerwę wykorzystał trener Ferraro (22:20). Skuteczne zagranie Cateriny Bosetti i mocna zagrywka Sarah Fahr dały ostatnie punkty siatkarkom z Włoch.Od początku drugiego seta nie brakowało zaciętych akcji, skuteczniejsze na siatce były Włoszki (8:5). Z akcji na akcję dystans powiększał się, po bloku na Erice Mercado o przerwę poprosił argentyński szkoleniowiec (12:7). Skutecznie punktowała Raphaela Folie. Ze zmiennym szczęściem atakowały Nizetich i Mercado. Chociaż Włoszkom zdarzało się popełniać błędy, utrzymywały wysoką przewagę (18:14). Gdy po weryfikacji okazało się, że piłka po ataku Egonu dotknęła linii, kolejny raz interweniował trener Argentynek (20:14). Seria przy zagrywkach Cristiny Chirichelli trwała, a zakończył ją dopiero błąd tej środkowej (21:15). Do końca to Włoszki dyktowały warunki. Punkt na wagę zwycięstwa padł po tym, jak podwójny włoski blok zablokował atak z szóstej strefy Nizetich.

W pierwszej fazie trzeciej odsłony wynik był wyrównany (9:8). Sytuacja ta szybko uległa zmianie. Problemy z odbiorem zagrywek Eleny Pietrini sprawiły, że Włoszki odskoczyły na 12:8. W kolejnych akcjach pojedyncze ataki kończyła Daniela Bulaich Simian. Obaj trenerzy rotowali składami. Raz za razem ataki kończyły Egonu i Bosetti. Z akcji na akcję dystans powiększał się. Argentynki nie miały argumentów, by skutecznie przeciwstawić się rozpędzonym przeciwniczkom. Po skutecznym zagraniu Miryam Sylli czas wykorzystał jeszcze trener Ferraro (20:13). Mimo wyraźne przewagi Włoszki nie traciły koncentracji. Seta, a zarazem cały mecz mocnym atakiem skończyła Egonu.

Włochy – Argentyna 3:0
(25:21, 25:16, 25:15)

Składy zespołów:
Włochy: Malinov, Bosetti (10), Danesi (1), Fahr (7), Pietrini (9), Egonu (17), de Gennaro (libero) oraz Orro (1), Folie (8), Chirichella (3), Sorokaite i Sylla (3)
Argentyna: Rodriguez (5), Nizetich (8), Lazcano (3), Farriol (2), Mayer (1), Mercado (7), Rizzo (libero) oraz Fortuna, Bulaich Simian (6), Nosach, Germanier i Herra Rodriguez (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B turnieju olimpijskiego siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę