Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Opolanki dość szybko rozprawiły się z beniaminkiem z Jawora

I liga K: Opolanki dość szybko rozprawiły się z beniaminkiem z Jawora

Siatkarki UNI Opole z drobnymi problemami „odprawiły z kwitkiem” przyjezdne z Jawora. Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały w Stegu Arenie Olimpię Jawor 3:0. Beniaminek nie miał zbyt wiele do powiedzenia w zderzeniu z pierwszoligowcem z Opola.

Opolanki bardzo dobrze weszły w mecz, dobrze spisując się zarówno na zagrywce, w ataku, jak i przyjęciu. O ile przytrafiały im się drobne błędy, to przyjezdne nie były w stanie ich wykorzystać. Pierwszy set padł łupem UNI 25:16.

W drugiej odsłonie rozpędzone Wilczyce stworzyły sobie kilkupunktową przewagę, którą jednak równie szybko straciły. Gra toczyła się punkt za punkt, a pewnym momencie Olimpia wyszła nawet na prowadzenie 15:14. Wszystko dzięki świetnie pracującemu przyjęciu siatkarek z Jawora. UNI nie złożyło jednak broni i w końcówce seta przeważyło jego losy na własną korzyść, triumfując 25:23.

Trzeci set także padł łupem opolskich siatkarek. Olimpia tylko do połowy seta była w stanie nawiązać walkę z rozpędzonymi Wilczycami, które z minuty na minutę coraz lepiej wyglądają na parkiecie. Do optymalnej formy jeszcze trochę brakuje, ale gra opolskiej drużyny po raz kolejny będzie cieszyć kibiców. Dzięki zwycięstwu 25:18 w trzecim secie UNI triumfowało w pierwszym meczu sezonu 3:0.

Kolejne spotkanie podopieczne trenera Nicoli Vettoriego rozegrają w sobotę 3 października w Szczyrku z tamtejszym SMS-em. Następne domowe spotkanie przypada na sobotę 17 października. Do Opola przyjedzie Energetyk Poznań.

UNI Opole – Olimpia Jawor 3:0
(25:16, 25:23, 25:18)

UNI: Orzyłowska (10), Stronnias (10), Ciesiulewicz (11), Trojan (6), Markowska (1), Sieradzka (20) Adamek (libero) oraz Kłoda i Rybak
Olimpia: Mirosławska (3), Krycka (9),  Pietruszka (8), Mackiewicz (6), Piszcz (2), Mielczarek (12), Kwolek (libero) oraz Makarewicz i Marcyjanik