Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Siatkarska Liga Narodów mężczyzn po raz pierwszy w Turcji

Siatkarska Liga Narodów mężczyzn po raz pierwszy w Turcji

fot. CEV

Aktualnie oczy siatkarskiego świata zwrócone są na rozgrywki klubowe, ale powoli poznajemy już szczegóły kalendarza na sezon reprezentacyjny 2024.  Tradycyjnie zainaugurują go rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. Ruszą one już w maju. Nie znamy jeszcze wszystkich gospodarzy turniejów VNL, ale pewne jest, że w pierwszym tygodniu zmagań siatkarską elitę pań i panów gościć będzie Turcja. Będzie to historyczne wydarzenie dla tego kraju, bowiem pierwszy raz w historii zorganizuje turniej zarówno żeński, jak i męski. 

Informację tę przekazał szef tureckiej federacji Mehmet Akif Ustundag. Turczynki to aktualnie najlepsza drużyna w Europie, lider rankingu FIVB, regularnie jest gospodarzem VNL. W tym sezonie Turcja wygrała wszystko, co było możliwe zacząwszy od Ligi Narodów, poprzez złoto ME i skończywszy na kwalifikacji olimpijskiej.

Męska reprezentacja dopiero puka do czołówki. W tym sezonie zastąpi Chiny w rozgrywkach Ligi Narodów i od razu będzie mogła zaprezentować się przed swoją publicznością, pierwszy raz w historii VNL. Rozgrywki kobiet rozpoczną się 11 maja, a panów 14 maja.  Nie znamy jeszcze podziałów na grupy, ani gospodarzy poszczególnych turniejów. Spekuluje się. że finały mężczyzn podobnie jak w roku 2023 mają odbyć się w Polsce.

źródło: inf. własna, twitter - TRT Spor Yıldız

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved