Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Hernan Ferraro: Mamy wielu utalentowanych graczy

Hernan Ferraro: Mamy wielu utalentowanych graczy

fot. FIVB

Żeńska reprezentacja Argentyny ma przed sobą wielkie zadanie, ponieważ zespół z Ameryki Południowej przygotowuje się do drugiego w historii występu na igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w Tokio. Wydarzenie w stolicy Japonii jest oczywiście najwyższym priorytetem dla trenera Hernana Ferraro, ale były rozgrywający zaczął już myśleć o przyszłości Las Panteras w kolejnych latach.

52-letni trener, który zagrał m.in. na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku jako rozgrywający męskiej reprezentacji Argentyny, podkreślił znaczenie doskonalenia systemów młodzieży w kraju, aby zapewnić ciągły sukces drużynie narodowej.Jestem bardzo pewny wysokiego poziomu argentyńskich zawodniczek i rozmawiałem na ten temat z członkami federacji – powiedział Hernan Ferraro. – Nawet jeśli nasze zawodniczki nie mają takich cech fizycznych, jak niektóre europejskie kraje, to mamy wiele utalentowanych młodych siatkarek i mamy szczęście, że zaangażowani profesjonaliści pracują nad ich rozwojem.

Następnym krokiem, zdaniem Ferraro, jest umożliwienie młodszym zawodniczkom udziału w zawodach na wysokim poziomie już od najmłodszych lat. Trener chciałby stworzenia drużyny złożonej z reprezentantów młodzieży do rywalizacji w lidze krajowej. Byłby to podobny system do obecnie obowiązującego we Włoszech, gdzie powstał klub Italia, aby pomóc w rozwijaniu młodych talentów. Taki system z powodzeniem wpłynął na karierę kilku zawodniczek, które są obecnie częścią reprezentacji kraju.

Sugestia szkoleniowca opiera się na idei, że jeśli argentyńscy gracze niekoniecznie są najwyżsi na arenie międzynarodowej, to muszą być najbardziej utalentowani. – Musimy konsekwentnie pracować nad rozwojem ich techniki i ważne jest, aby zawodnicy mieli szansę rywalizować w wieku 16 lub 17 lat – dodał. – Musimy ich nadal rozwijać, ale także tworzyć zespół, aby nasze juniorki mogły być częścią ligi narodowej, aby mogły grać. Potencjał jest duży i to jest wyzwanie w jego rozwijaniu.

Hernan Ferraro poprowadzi serię obozów treningowych w różnych lokalizacjach w całym kraju z kilkoma członkami reprezentacji narodowej i obiecującymi talentami w kraju. – Reprezentanci, którzy grają w Europie, już opuścili kraj, aby rozpocząć sezon klubowy, więc planujemy zorganizować trzy obozy treningowe i sprowadzić kilku juniorów – ujawnił. – Rozpoczynamy bardzo szeroki program, przyglądając się kilku miejscom w kraju, ponieważ chcemy nie tylko utrzymać Las Panteras na bardzo wysokim poziomie, ale także wyłapać więcej zawodniczek i przygotować je do międzynarodowego poziomu.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved