Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Klimek: Pierwszy start planujemy w Dausze

Grzegorz Klimek: Pierwszy start planujemy w Dausze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) opublikowała projekt kalendarza w siatkówce plażowej na następny sezon. – Jeżeli nic nie ulegnie zmianie, to chcielibyśmy mieć pierwszy start w Dausze w marcu – powiedział trener kadry mężczyzn Grzegorz Klimek.

Po wrześniowych mistrzostwach Europy w łotewskiej Jurmale nasza kadra mężczyzn miała wolne. – Był czas na odpoczynek mentalny, leczenie mikrourazów. Przed dwoma tygodniami spotkaliśmy się na zgrupowaniu w Spale – poinformował Grzegorz Klimek.W miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek pozostaną jeszcze przez tydzień. Następnie udadzą się do OPO COS w Szczyrku, gdzie będą trenować przez kolejne siedem dni. – Następnie do Bożego Narodzenia będziemy mieć zajęcia motoryczno-siłowe, a na piasek powrócimy po Nowym Roku. Mamy zarys wstępnego kalendarza FIVB na następny sezon i jeżeli nic się nie zmieni, to chcielibyśmy zagrać w marcu Dausze, gdzie planowany jest duży turniej. Wcześniej odbędą się jednogwiazdkowe, ale w nich nie zagramy – powiedział Grzegorz Klimek.

Przypomnijmy, że w rozegranych pod koniec sierpnia w Ośrodku Sportów Letnich „Słupna” w Mysłowicach ORLEN Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej w meczu o pierwsze miejsce Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Michałem Brylem i Mikołajem Miszczukiem 0:2 (11:21, 20:22). W czempionacie oraz wiosennych i letnich zgrupowaniach kadry mężczyzn nie brał udziału partner Michała Bryla – Grzegorz Fijałek, który wcześniej pomyślnie przeszedł operację prawego barku i powoli dochodzi do normalnej dyspozycji. – Z rekonwalescencją Grzegorza Fijałka nie śpieszymy się. Mamy dużo czasu, żeby nasz zawodnik osiągnął pełną sprawność – zakończył trener Grzegorz Klimek.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved