Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Gliwiczanki przegrały sparing w Wieliczce

Gliwiczanki przegrały sparing w Wieliczce

Meczem kontrolnym z Solną Wieliczka zakończyły pierwszy miesiąc przygotowań do nowego sezonu siatkarki AZS-u Politechnika Śląska Gliwice. Mecz odbył się w Wieliczce w reżimie sanitarnym i był zamknięty dla kibiców ze względów na koronawirusa. Wygrała go drużyna Solnej 3:1, ale wynik był sprawą drugorzędną.

Dla zawodniczek był to pierwsza gra z przeciwnikiem po długiej przerwie. Na dodatek po trudnym miesiącu przygotowań. – Jesteśmy po kilku tygodniach ciężkich treningów. Pierwsze dwa opierały się raczej na treningu wydolnościowym, aby zbudować podkład na późniejsze etapy. Dopiero od zeszłego poniedziałku miałyśmy znacznie większy kontakt z piłkami – mówi Karolina Szmigielska.

Pierwszy tydzień Akademiczki trenowały na własnych obiektach. Były zajęcia na hali, na piasku i bieganie po parku. W kolejnych dniach zespół wyjechał na zgrupowanie do Szczyrku. Po powrocie znów drużyna ćwiczyła u siebie, by na koniec sprawdzić się w starciu z Wieliczką. – Był to nasz pierwszy sparing i nie ukrywam, że było ciężko. Wprawdzie  sporo dziewczyn pozostało w drużynie, ale też sporo przyszło.  Wszystkie musimy się zapoznać ze sobą również na boisku. Wiadomo, że na razie jesteśmy na samym początku, więc nasza gra nie będzie jeszcze przez jakiś czas wyglądać tak, jak byśmy tego chciały. Pojawiają się błędy czy nieporozumienia, ale myślę, że wynika to raczej z etapu okresu przygotowawczego. Z czasem czucie piłki i komunikacja na boisku będzie coraz lepsza – tłumaczy nowa libero AZS-u.

Warto jeszcze zauważyć, że był to pierwszy mecz po 6-miesięcznej przerwie. Po tak długim okresie wrócić do gry zespołowej nie jest łatwo, ale z drugiej strony głód rywalizacji był ogromny. – Po tak długiej przerwie z piłką nie mogłyśmy się doczekać pierwszego grania. Radość z gry jest ogromna, a  co do wyniku –  jak to się mówi „pierwsze śliwki robaczywki” – uśmiecha się Szmigielska.

Już w najbliższy weekend w Gliwicach zostanie rozegrany turniej siatkarski, w którym wezmą udział cztery zespoły – TJ Ostrava (Czechy, ekstraklasa), Sokół Sternberk (Czechy, ekstraklasa), Płomień Sosnowiec (beniaminek I ligi) i KŚ AZS Politechniki Śląskiej. Turniej będzie zamknięty dla kibiców.

7R Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice  3:1
(25:18, 18:25, 26:24, 25:17)

źródło: azs.gliwice.pl