Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Giovanni Guidetti: Pokazaliśmy siłę w każdym momencie turnieju

Giovanni Guidetti: Pokazaliśmy siłę w każdym momencie turnieju

fot. FIVB

VakıfBank wygrał wszystkie trzy spotkania w pierwszym turnieju w grupie C Ligi Mistrzyń, w tym z ŁKS-em Commercecon Łódź w pierwszym tegorocznym meczu pucharowym. Trener Giovanni Guidetti powiedział po tych spotkaniach: – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znów gramy w Lidze Mistrzyń. Na początku nie wiedzieliśmy, jak to wszystko będzie wyglądać, grając w innym formacie. Ale jako zespół dobrze poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem i wygraliśmy wszystkie trzy mecze. Podobnie jak w poprzednim sezonie, w tym gramy z pewnością siebie. Gramy z taką samą motywacją jako drużyna. Jesteśmy mocnym zespołem i tę siłę pokazaliśmy w każdym momencie turnieju. Zrobiliśmy dobry początek w Lidze Mistrzyń.

 Kapitan VakıfBanku Melis Gürkaynak również skomentowała pucharowe występy swojej drużyny. – Rozgrywki, w których w zeszłym sezonie weszliśmy do półfinałów, zostały odwołane. Dlatego w tym sezonie gramy z inną motywacją. Liga Mistrzyń rozgrywana jest w innym formacie ze względu na pandemię. Zagraliśmy tutaj trzy mecze z rzędu. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze we wszystkich trzech spotkaniach. Wygrywaliśmy z coraz większą pewnością z dnia na dzień. To było dla nas ważne. Teraz zagramy bardzo ważny mecz w lidze przeciwko Galatasaray.

Serbska rozgrywająca tureckiej drużyny Maja Ognjenovic została wybrana MVP meczu z Maricą. – Ten sezon jest dziwny dla wszystkich. To inny rok dla całego świata. Dlatego nie mamy normalnego sezonu jak zwykle. Jako zespół byliśmy dobrze zmotywowani od początku pierwszego meczu do końca ostatniego. Podobnie jak w lidze tureckiej, dobrze wystartowaliśmy w Lidze Mistrzyń. Jesteśmy na dobrej pozycji na obu frontach. Walczyliśmy bardzo dobrze w meczach grupowych i pokonaliśmy wszystkich trzech naszych przeciwników wysokiej jakości grą. Teraz skupimy się na lidze. Przed nami ważny mecz z Galalatasaray. W grudniu też zagramy ważne mecze. Moje największe życzenie jest takie, żeby zakończyć ten sezon w udany i zdrowy sposób. 

źródło: inf. własna, vakifbanksporkulubu.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved