Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > FIVB ogłosiła zasady kwalifikacji do IO dla siatkówki plażowej

FIVB ogłosiła zasady kwalifikacji do IO dla siatkówki plażowej

fot. cev.eu

Światowa federacja siatkówki (FIVB) ogłosiła system kwalifikacji do igrzysk olimpijskich dla siatkówki plażowej. W związku z przełożeniem igrzysk na rok 2021 zmianie uległy terminy, w których walczyć można o przepustkę do Tokio. W grze są 24 miejsca dla par żeńskich i tyle samo dla par męskich.

W związku z przełożeniem igrzysk olimpijskich na rok 2021 wydłużeniu uległ również termin kwalifikacji do rankingu olimpijskiego. Nowy ustalony termin to 13 czerwca 2021 roku, dzień później ma zostać opublikowana lista rankingowa.Nowy termin kwalifikacji do Pucharu Kontynentalnego został ustanowiony na 27 czerwca. Kryteria kwalifikacji pozostają takie same, zespoły będą musiały uczestniczyć w przynajmniej 12 turniejach na wszystkich drogach do kwalifikacji. Tak jak poprzednio, 12 najlepszych wyników każdej drużyny będzie liczyło się do rankingu olimpijskiego. – Uważamy, że te zmiany to uczciwe i uniwersalne podejście, które zagwarantuje, że najlepsi sportowcy będą mieli szansę zakwalifikować się do igrzysk – przyznał prezydent FIVB, Ary S. Graça.

Z 24 miejsc na igrzyskach olimpijskich jedno w turnieju żeńskim i męskim będzie miała zagwarantowane Japonia, jako gospodarz turnieju. Jedno zajmą reprezentantki Kanady i reprezentanci Rosji – zwycięzcy mistrzostw świata w siatkówce plażowej z 2019 roku. Po jednym dostaną siatkarki Hiszpanii i Łotwy oraz siatkarze z Włoch i Łotwy – zwycięzcy tokijskiego turnieju kwalifikacyjnego z 2019 roku. Pięć kolejnych miejsc w każdym turnieju wyłonią turnieje kontynentalne, a pozostałe 15 miejsc zajmą drużyny najwyżej sklasyfikowane w rankingu olimpijskim, przy założeniu, że mogą w nim się znaleźć maksymalnie dwa zespoły z jednego kraju.

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę