Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga: Będziemy walczyć do ostatniej piłki

Fabian Drzyzga: Będziemy walczyć do ostatniej piłki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski siatkarzy pewnie pokonała Finlandię w trzech setach w 1/8 finału mistrzostw Europy. W ćwierćfinale na Polaków czeka kadra Rosji. – Teraz rola naszego sztabu, by przeanalizował poprzednie mecze naszych rywali i znalazł słabe punkty drużyny rosyjskiej – przyznał Fabian Drzyzga, rozgrywający polskiego zespołu.

Polscy siatkarze od początku meczu narzucili rywalom swoje warunki gry i kontrolowali wydarzenia na boisku od początku do końca, ostatecznie wygrywając 3:0. – Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. W zasadzie nieistotne kto grał, wynik utrzymywał się cały czas na podobnym poziomie, punkty zdobywaliśmy seriami – analizował spotkanie Fabian Drzyzga.Zespół trenera Vitala Heynena po fazie grupowej, którą rozgrywał w Krakowie, przeniósł się do Gdańska, gdzie wystąpi jeszcze w spotkaniu ćwierćfinałowym. – Wielkie brawa dla całej drużyny, brawa również dla kibiców, którzy stworzyli świetną atmosferę i bardzo nam pomogli. Zrobiliśmy swoje, teraz koncentracja na odpoczynku, a potem na kolejnym spotkaniu – powiedział rozgrywający. Podobnie jak w stolicy Małopolski, również w nadmorskim mieście kibice dopisali i mocno wspierali Polaków. – Na igrzyskach w Tokio trybuny świeciły pustkami, słyszeliśmy każdy pisk buta, każde słowo na boisku. Przychodzenie na salę, gdzie są tylko zawodnicy i dziennikarze, było smutne. Trenujemy także po to, by dawać radość kibicom. Jesteśmy przyzwyczajeni do pełnych trybun w Polsce, czy to na meczach klubowych czy reprezentacji. Dziś atmosfera była fantastyczna – dodał Drzyzga.

Biało-czerwoni w ćwierćfinale zmierzą się z Rosjanami, którzy w grupie C zajęli drugie miejsce tuż za Holandią. W 1/8 finału pokonali Ukrainę 3:1. – Teraz rola naszego sztabu, by przeanalizował poprzednie mecze naszych rywali i znalazł słabe punkty drużyny rosyjskiej. Jeszcze trochę do tego meczu zostało czasu, musimy odpocząć i spokojnie potrenować – podkreślił rozgrywający. Przyznał on również stanowczo, że polski zespół łatwo się nie podda i da z siebie wszystko, by zameldować się w strefie medalowej. – Będziemy walczyć do ostatniej piłki, będzie ogień. Zobaczymy z jakim rezultatem, my na pewno zrobimy wszystko, by wygrać – zapowiedział Fabian Drzyzga.

źródło: eurosport.interia.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę