Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Żurowska: Moje miejsce jest w Bydgoszczy

Ewelina Żurowska: Moje miejsce jest w Bydgoszczy

fot. Łukasz Krzywański

– Większość siatkarek bardzo chciałaby grać w swoim rodzinnym mieście. Cieszę się, że w poprzednim sezonie spróbowałam czegoś innego, ale tak naprawdę wiem, że moje miejsce jest w Bydgoszczy – powiedziała Ewelina Żurowska, która po roku przerwy powróciła do klubu znad Brdy.

Po roku przerwy do Bydgoszczy powróciła Ewelina Żurowska, która spędzi już kolejny sezon w ekstraklasie w barwach miejscowego Pałacu. – Większość siatkarek bardzo chciałaby grać w swoim rodzinnym mieście. Cieszę się, że w poprzednim sezonie spróbowałam czegoś innego, ale tak naprawdę wiem, że moje miejsce jest w Bydgoszczy. Czuję się tu dobrze. Chciałam też pomóc dziewczynom i spróbować powalczyć o coś więcej. Pracujemy po to, aby wygrywać. Mam nadzieję, że ten zbliżający się sezon będzie lepszy od poprzedniego – powiedziała Ewelina Żurowska, doświadczona przyjmująca Pałacu.W minionym sezonie broniła ona barw Energi MKS-u Kalisz, ale z ekipą znad Prosny nie osiągnęła również znaczącego sukcesu, bowiem nie awansowała do play-off. Mimo tego nie żałuje decyzji związanej z przenosinami do Kalisza. – Na pewno nie powiem, że ten sezon był stracony. Wiele się nauczyłam, poznałam wiele nowych osób. Pracowałam z dwoma nowymi trenerami. Od każdego z nich wyciągnęłam sporo z siatkówki. Uważam, że to był dla mnie dobry krok w karierze – oceniła wychowanka Pałacu.

Obecnie zespół znad Brdy przygotowuje się do następnego sezonu. Rozpocznie się on z opóźnieniem, a wszystko przez mistrzostwa świata, które rozpoczną się dopiero 23 września. Drużyny TAURON Ligi mają więc jeszcze sporo czasu na szlifowanie formy. – Znam się z dziewczynami od wielu lat, więc do szatni wchodziłam jak do siebie. Czujemy się bardzo dobrze. Jesteśmy w takim okresie, w którym możemy potrenować fizycznie. Dopiero powoli przechodzimy do zajęć w hali. Robimy więcej elementów na siatce. Będziemy miały teraz czas na szlifowanie techniki i zgrywanie się – zaznaczyła zawodniczka.

W minionym sezonie Pałac spisał się poniżej oczekiwań. Niemal do końca rozgrywek bronił się przed spadkiem do I ligi. Ostatecznie wyprzedził Jokera Świecie. Tym razem w Bydgoszczy liczą na znacznie lepszy wynik. – Bardzo chciałabym znaleźć się w ósemce. Na pewno przychodząc do Bydgoszczy nie myślę tylko o walce o utrzymanie. Uważam, że żadnej z nas to nie zadowoli. Będziemy grały o zwycięstwo w każdym meczu. Jak będziemy dobrze trenować, to myślę, że wyniki same przyjdą – zakończyła Ewelina Żurowska.

źródło: inf. własna, KS Pałac Bydgoszcz YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę