Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM K: Savino Del Bene na plusie, Stysiak odpoczywała

Kwal. LM K: Savino Del Bene na plusie, Stysiak odpoczywała

W I rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń miało wziąć udział 12 zespołów. Tymczasem kolejne informacje o pozytywnych wynikach testów na covid-19 wyeliminowały aż trzy drużyny – Hapoel Kfar Saba, Minczankę Mińsk i Mladost Zagrzeb, tym samym dając awans do kolejnej rundy ich rywalom. Jedną z par, które rywalizują zgodnie z planem stanowią Savino Del Bene Scandicci i Tent Obrenovac. W pierwszym spotkaniu (oba rozgrywane są we Włoszech) nie było niespodzianki – ekipa gospodyń wygrała 3:0. Po dobrym spotkaniu w meczu ligowym, we wtorek Magdalena Stysiak mogła odpocząć.

Pierwszego seta siatkarki Savino Del Bene rozpoczęły z wysokiego „c”, szybko wychodząc na prowadzenie 7:2. Włoszki kontrolowały przebieg gry. As serwisowy Kimberly Drewniok zmusił trenera rywalek do wzięcia czasu (14:7), ale po przerwie niemiecka zawodniczka dopisała na swoje konto kolejną punktową zagrywkę. Agnese Cecconello, która w tym spotkaniu wyszła w szóstce w miejsce Miny Popović, dołożyła blok i było już 20:10 dla gospodyń. Partię zakończył atak Srny Marković.

Serbki nie chciały oddawać spotkania bez walki i do drugiego seta przystąpiły mocno zdeterminowane, dzięki czemu do stanu 7:7 trwała wyrównana walka. As Lucii Bosetti zmusił szkoleniowca Tent Obrenovac do wzięcia czasu (10:7). Od tego momentu gospodynie zaczęły odjeżdżać rywalkom. Po punktowej zagrywce Drewniok prowadziły 16:10, a blok Bosetti zwiększył przewagę do 20:12. W końcówce jeszcze zespół z Serbii próbował odrobić straty, jednak nie wystarczyło to, aby zagrozić zwycięstwu Savino Del Bene 25:21.

Dwa wygrane sety sprawiły, że gospodynie straciły nieco animuszu. Zaowocowało to grą punkt za punkt do stanu 13:13. Wtedy jednak popis dały Drewniok i Bosetti, dzięki którym Savino Del Bene wyszło na prowadzenie 18:13. W końcówce do Drewniok dołączyła Cecconello i w efekcie włoska ekipa triumfowała 25:17.

Trener Massimo Barbolini dał w tym meczu odpocząć między innymi Magdalenie Stysiak, która świetnie spisała się kilka dni wcześniej w meczu Serie A. Ciężar gry wzięły na siebie Kimberly Drewniok i Srna Marković, które zdobyły odpowiednio 15 i 14 punktów.

– W świetle meczu, który zagramy w środę, musimy zrozumieć, że musimy być ostrożni, ponieważ jak tylko trochę upadliśmy, rywale to nadrobili. Z pewnością nadal będą dużo ryzykować, tak jak zrobili to dzisiaj. Musimy być dobrzy w zwiększaniu tempa i odłączaniu ich, gdy nadejdzie czas. Istnieje różnica między nami a nimi, ale nie możemy się rozprężać. Jestem zadowolony z występu dziewczyn, przeciwniczki są młode, ale pokazały, że potrafią grać w siatkówkę – skomentował pierwsze spotkanie Massimo Barbolini.

Drugie spotkanie odbędzie się dziś, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.

Savino Del Bene Scandicci – Tent Obrenovac 3:0
(25:14, 25:21, 25:17)

Savino Del Bene: Markovic (14 pkt.), Lubian (6), Cecconello (5), Drewniok (15), Bosetti (11), Camera (2), Carocci (libero)
Tent: Djurović (5), Jaksić (5), Cvetković (6), Kurtagić (2), Lazić (7), Carić (13), Gocanin (libero) oraz Susić, Malesević (2) i Mitrović