Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwukrotna mistrzyni olimpijska chce zagrać w Tokio

Dwukrotna mistrzyni olimpijska chce zagrać w Tokio

fot. FIVB

Brazylijska gwiazda siatkówki Sheilla Castro niebawem rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu. Na początku 2021 roku zagra w amerykańskiej lidze, by przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio, bowiem występ w nich jest jej marzeniem.

Sheilla Castro jest dwukrotną mistrzynią olimpijską, jednak po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zrobiła sobie przerwę od siatkówki. W tym czasie urodziła bliźniaki, a do gry powróciła w minionym sezonie, w którym występowała w Itambe Minas. Zdobyła z nim klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej oraz zajęła piąte miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata.Niebawem podejmie kolejne wyzwanie, a będzie nim gra w tworzącej się profesjonalnej lidze w USA. – Jestem pewna, że liga ta odniesie sukces – stwierdziła doświadczona Brazylijka, która na kolejny sezon miała zostać w Itambe Minas, ale nowy projekt ją bardzo zaciekawił. – Ważne jest powstanie w USA profesjonalnej ligi. Chcę być częścią tego przedsięwzięcia i pomóc je urzeczywistnić – dodała.

Sheilla Castro przewiduje, że przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych zapewni jej dobrą pozycję do rywalizacji o miejsce w składzie reprezentacji Brazylii na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Jednak będzie musiała dostosować się do specyfiki ligi, która będzie rozgrywana od 26 lutego do 4 kwietnia w Nashville w stanie Tennessee. W zmaganiach udział wezmą 44 siatkarki tworzące nowe drużyny, które rywalizowały będą w każdy weekend. Siatkarki będą zdobywały punkty na podstawie zwycięstw drużyn i indywidualnych występów.

Na koniec jeden sportowiec zostanie mistrzem, a nie drużyna. – Dla mnie najciekawsze jest to, że ten format będzie wymagał od nas bardzo dużo. W tej lidze każdy będzie musiał dawać z siebie 100 procent w każdym meczu. Lubię takie wyzwania. Po rozmowie z Jose Roberto Guimaraesem (trenerem reprezentacji Brazylii kobiet) zgodziliśmy się, że to będzie właściwa droga dla mnie w tej chwili. Moja przygoda z drużyną narodową nie skończyła się tak, jak chciałam na igrzyskach w 2016 roku i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby być w Tokio – zakończyła Castro.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved