Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Drugi sparing również dla Serbek

Drugi sparing również dla Serbek

W ramach przygotowań do igrzysk olimpijskich żeńskie reprezentacje Serbii i Włoch umówiły się na rozegranie trzech sparingów. Za nimi dwa mecze sparingowe. W środę, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, triumfowały 3:2 zawodniczki Serbii. Wśród gospodyń pierwsze skrzypce grała Tijana Bosković, która wywalczyła 32 punkty. Z kolei wśród Włoszek ciężar gry wzięła na siebie Paola Egonu, zdobywczyni aż 36 „oczek”.

Zespoły zmierzą się ze sobą jeszcze raz – w piątek 9 lipca w Belgradzie. Turniej pań na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozpocznie się 25 lipca. Serbki zagrają w grupie A z Dominikankami, Japonkami, Kenijkami, Brazylijkami i Koreankami, zaś Włoszki w grupie B zmierzą się z Chinkami, Amerykankami, Rosjankami, Argentynkami i Turczynkami.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 15:14, jednak w drugiej części tej partii Włoszki wrzuciły wyższy bieg. Odskoczyły na 19:16 i to wystarczyło, aby przejąć kontrolę nad przebiegiem gry. Ostatecznie wygrały do 19. W drugiej odsłonie to jednak Włoszki musiały gonić wynik (12:16). Trener Mazzanti wprowadził Pietrini za Syllę, co nadało Włoszkom nowy rytm. Ekipa Italii doprowadziła do remisu po 22, a w końcówce zespoły toczyły zaciętą walkę, ale na przewagi wygrały gospodynie (30:28).

W trzecim secie Serbki próbowały od początku narzucić swój rytm gry (7:4), jednak znów wśród rywalek dobrze spisywała się Pietrini. Włoszki odwróciły wynik na swoją korzyść (16:10). Ważną rolę odegrała w tej partii zagrywka siatkarek Italii, które ostatecznie wygrały do 17. Czwarta odsłona meczu była bardzo wyrównana od początku do końca i ponownie rozstrzygnęła się po walce na przewagi. Tym razem również lepsze okazały się Serbki (29:27). O wyniku sparingu znów zadecydował tie-break. Gospodyniom wystarczyło zbudowanie trzypunktowej przewagi (8:5), aby przejąć kontrolę nad przebiegiem seta. Serbki zapisały na swoim koncie wygraną 15:9 i w całym meczu 3:2.

Serbia – Włochy 3:2
(19:25, 30:28, 17:25, 29:27, 15:9)

Serbia: Busa (1), Aleksić (5), Ognjenović (1), Mihajlović (9), Rasić (9), Bosković (32), Popović (libero) oraz Lazović, Popović (5), Mirković, Bjelica (1) i Blagojević (2)
Włochy: Egonu (36 pkt.), Bosetti (12), Chirichella (10), Malinov (3), Sylla (5), Danesi (9), De Gennaro (libero) oraz Pietrini (9), Orro (1) i Sorokaite

źródło: federvolley.it, inf. własna