Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dinamo Moskwa i Allianz MTV Stuttgard doszły wreszcie do porozumienia

Dinamo Moskwa i Allianz MTV Stuttgard doszły wreszcie do porozumienia

fot. Łukasz Krzywański

Neutralna Szwajcaria będzie gościć zespoły z Moskwy oraz Stuttgartu. Dinamo Moskwa oraz Allianz MTV Stuttgart w końcu doszły do porozumienia w kwestii miejsca, a także daty rozegrania ich meczu rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzyń. Obie drużyny zmierzą się 6 listopada i będzie to jedyny pojedynek, który zadecyduje o awansie do fazy grupowej europejskich pucharów.

Zarówno Dinamo Moskwa, jak i Allianz MTV Stuttgart w końcu doszły do porozumienia. Obie drużyny awansowały do 2. fazy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Dinamo pokonało zespół z Węgier, a ekipa ze Stuttgartu triumfowała, ale niestety przez zakażenie koronawirusem w obozie rywalek z Mińska. Drużyny nie były w stanie dogadać się jeśli chodzi o miejsce i datę rozegrania meczu, który będzie decydował o tym, kto zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.W związku z tym musiał zainterweniować CEV i Europejska Konfederacja wybrała na miejsce zmagań neutralną Szwajcarię. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa nie będzie rywalizacji systemem mecz-rewanż i tylko jedno spotkanie będzie decydować o tym, który z zespołów przejdzie do kolejnej rundy. Pojedynek rosyjsko-niemiecki zaplanowano na 6 listopada, a przegrany z tego meczu będzie musiał zadowolić się udziałem w Pucharze CEV.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved