Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jest decyzja w Jaworze – Olimpia jednak zagra w I lidze kobiet

fot. Olimpia Jawor

15 czerwca to obligatoryjny termin ustalony przez Polski Związek Piłki Siatkowej do zgłoszeń zespołów do udziału w rozgrywkach ligowych. Siatkarki Olimpii Jawor po 10 latach wróciły do I ligi, ale nie było pewności czy w lidze zagrają…. Jednak przed godziną 14.00 Olimpia Jawor wysłała oficjalne zgłoszenie do udziału w rozgrywkach I ligi kobiet.

Punktualnie w samo południe rozpoczęło się posiedzenie zarządu klubu z władzami Jawora z burmistrzem Emilianem Berą na czele. Kilkanaście minut po 13 na specjalnej konferencji prasowej burmistrz Bera zakomunikował iż miasto przeznaczyło 120 tysięcy na przygotowanie i udział Olimpii Jawor w rozgrywkach I ligi. Tomasz Szmydt, prezes Olimpii Jawor powiedział wprost: – Gdyby nie dzisiejsza decyzja burmistrza Emiliana Bery nie mielibyśmy szans na spięcie klubowego budżetu i po prostu musielibyśmy zrezygnować z grania w I lidze…Przed 14.00 Olimpia Jawor wysłała oficjalne zgłoszenie do udziału w rozgrywkach I ligi. – Siatkarki Olimpii Jawor to prawdziwa sportowa perła Jawora i trudno aby nie pomóc w sytuacji kiedy klub promuje nasze miasto – powiedział na konferencji prasowej Emilian Bera, burmistrz Jawora. – Wspomagamy sport dzieci i młodzieży a teraz mimo mniejszych wpływów do budżetu gminy wskutek covid-19, wygospodarowaliśmy niezbędną kwotę do zamknięcia klubowego budżetu. Mecze Olimpii w I lidze będą wielkim sportowym świętem naszego miasta. 

Klubowy budżet Olimpii na I ligę ma oscylować wokół 400 tysięcy. I w tej chwili klub ma pokrycie w ok. 80 procentach. Są też deklaracje sponsorów o kontynuowaniu wsparcia dla klubu jak jaworska firma KORPO a chęć sponsorowania siatkówki na tym poziomie sportowym wyraził także jaworski Mercedes. O możliwość pomagania Olimpii chociażby poprzez promocję na meczach I ligi pyta się coraz więcej firm , także spoza Jawora. W zaciszu gabinetu prezesa rodzą się kolejne pomysły aby stworzyć coś na wzór i podobieństwo Klubu Biznesu Olimpii.

Anna Szczutowska, trenerka w Olimpii podkreśla i fakt, że drużyna przystąpi do rozgrywek I ligi ma ogromne znaczenie dla grup młodzieżowych w klubie. – Proszę pamiętać, że w Jaworze przy Szkole Podstawowej nr 2 czyli w mateczniku Olimpii działa SOS czyli Siatkarski Ośrodek Szkolny – na Dolnym Śląsku mamy siedem takich projektów dziewczęcych. Projekt pod specjalnym nadzorem Polskiego Związku Piki Siatkowej i ze wsparciem  Ministerstwa Sportu. Z ministerstwa dostajemy najwyższej jakość sprzęt sportowy dla młodych zawodniczek – ostatnio wartości 35 tysięcy. Chuchamy i dmuchamy na te nasze młode siatkarki, które zaczynają być powoływane do reprezentacji Dolnego Śląska. Gdyby nie pomoc władz miasta, pomoc burmistrza Emiliana Bery, to po prostu Olimpia nie zagrałaby w I lidze, a nasza młodzież najprawdopodobniej straciłaby motywację do dalszych treningów siatkarskich. W naszych drużynach młodzieżowych trenują dziewczyny nie tylko z Jawora. Są młode legniczanki czy dziewczyny z Piotrowic w gminie Męcinka. Jestem przekonana, że niebawem zacznie się szaleństwo na punkcie żeńskiej siatkówki w Jaworze.

źródło: e-legnickie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę