Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jest decyzja w Jaworze – Olimpia jednak zagra w I lidze kobiet

Jest decyzja w Jaworze – Olimpia jednak zagra w I lidze kobiet

fot. Olimpia Jawor

15 czerwca to obligatoryjny termin ustalony przez Polski Związek Piłki Siatkowej do zgłoszeń zespołów do udziału w rozgrywkach ligowych. Siatkarki Olimpii Jawor po 10 latach wróciły do I ligi, ale nie było pewności czy w lidze zagrają…. Jednak przed godziną 14.00 Olimpia Jawor wysłała oficjalne zgłoszenie do udziału w rozgrywkach I ligi kobiet.

Punktualnie w samo południe rozpoczęło się posiedzenie zarządu klubu z władzami Jawora z burmistrzem Emilianem Berą na czele. Kilkanaście minut po 13 na specjalnej konferencji prasowej burmistrz Bera zakomunikował iż miasto przeznaczyło 120 tysięcy na przygotowanie i udział Olimpii Jawor w rozgrywkach I ligi. Tomasz Szmydt, prezes Olimpii Jawor powiedział wprost: – Gdyby nie dzisiejsza decyzja burmistrza Emiliana Bery nie mielibyśmy szans na spięcie klubowego budżetu i po prostu musielibyśmy zrezygnować z grania w I lidze…Przed 14.00 Olimpia Jawor wysłała oficjalne zgłoszenie do udziału w rozgrywkach I ligi. – Siatkarki Olimpii Jawor to prawdziwa sportowa perła Jawora i trudno aby nie pomóc w sytuacji kiedy klub promuje nasze miasto – powiedział na konferencji prasowej Emilian Bera, burmistrz Jawora. – Wspomagamy sport dzieci i młodzieży a teraz mimo mniejszych wpływów do budżetu gminy wskutek covid-19, wygospodarowaliśmy niezbędną kwotę do zamknięcia klubowego budżetu. Mecze Olimpii w I lidze będą wielkim sportowym świętem naszego miasta. 

Klubowy budżet Olimpii na I ligę ma oscylować wokół 400 tysięcy. I w tej chwili klub ma pokrycie w ok. 80 procentach. Są też deklaracje sponsorów o kontynuowaniu wsparcia dla klubu jak jaworska firma KORPO a chęć sponsorowania siatkówki na tym poziomie sportowym wyraził także jaworski Mercedes. O możliwość pomagania Olimpii chociażby poprzez promocję na meczach I ligi pyta się coraz więcej firm , także spoza Jawora. W zaciszu gabinetu prezesa rodzą się kolejne pomysły aby stworzyć coś na wzór i podobieństwo Klubu Biznesu Olimpii.

Anna Szczutowska, trenerka w Olimpii podkreśla i fakt, że drużyna przystąpi do rozgrywek I ligi ma ogromne znaczenie dla grup młodzieżowych w klubie. – Proszę pamiętać, że w Jaworze przy Szkole Podstawowej nr 2 czyli w mateczniku Olimpii działa SOS czyli Siatkarski Ośrodek Szkolny – na Dolnym Śląsku mamy siedem takich projektów dziewczęcych. Projekt pod specjalnym nadzorem Polskiego Związku Piki Siatkowej i ze wsparciem  Ministerstwa Sportu. Z ministerstwa dostajemy najwyższej jakość sprzęt sportowy dla młodych zawodniczek – ostatnio wartości 35 tysięcy. Chuchamy i dmuchamy na te nasze młode siatkarki, które zaczynają być powoływane do reprezentacji Dolnego Śląska. Gdyby nie pomoc władz miasta, pomoc burmistrza Emiliana Bery, to po prostu Olimpia nie zagrałaby w I lidze, a nasza młodzież najprawdopodobniej straciłaby motywację do dalszych treningów siatkarskich. W naszych drużynach młodzieżowych trenują dziewczyny nie tylko z Jawora. Są młode legniczanki czy dziewczyny z Piotrowic w gminie Męcinka. Jestem przekonana, że niebawem zacznie się szaleństwo na punkcie żeńskiej siatkówki w Jaworze.

źródło: e-legnickie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved