Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dariusz Parkitny nowym trenerem MCKiS Jaworzno

Dariusz Parkitny nowym trenerem MCKiS Jaworzno

fot. MCKiS Jaworzno

Kilka dni temu z funkcji pierwszego trenera MCKiS-u Jaworzno zrezygnował Mariusz Syguła. Drużyna pod jego wodzą w sezonie 2020/2021 wygrała tylko jeden mecz. Wiadomo już, kto zastąpi Sygułę na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem zespołu z Jaworzna został Dariusz Parkitny.

W poniedziałek poprowadził pierwszy trening, a w środę zadebiutuje na ławce trenerskiej w meczu z BAS-em Białystok.  MCKiS zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli I ligi, ale strata do uciekających przeciwników jest niewielka. Zadaniem trenera Parkitnego jest znalezienie sposobu na przełamanie niemocy jaworznickich siatkarzy, którzy w dotychczasowych 13 ligowych meczach zdobyli jedynie 5 punktów, wygrali 10 setów przegrywając jednocześnie aż 37.Rozmawialiśmy z kilkoma trenerami, wszystkim bardzo dziękuję za rozmowy i za poświęcony nam czas. Ostatecznie zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z Dariuszem Parkitnym, który kiedyś, jako przyjmujący, występował w zespole MCKiS – mówi Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS-u. – Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem zdobędziemy punkty, które zapewnią nam spokojny byt w pierwszej lidze.

Dariusz Parkitny ma na swoim koncie nie tylko doświadczenie zawodnicze, ale i trenerskie. Był m.in. szkoleniowcem AZS-u Częstochowa oraz kobiecego zespołu KSZO Ostrowiec, z którym dokonał historycznego osiągnięcia jakim było wygranie wszystkich meczów sezonu zasadniczego oraz play-off (łącznie 24 zwycięstwa z rzędu) i awansowanie do Orlen Ligi.

Najbliższym przeciwnikiem jaworznian będzie zespół z Białegostoku, który od niedzieli również ma nowego szkoleniowca. Będzie to zatem pojedynek debiutantów na trenerskiej ławce.

źródło: MCKiS Jaworzno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved