Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Daria Chomicz nową siatkarką AZS-u Politechniki Śląskiej

Daria Chomicz nową siatkarką AZS-u Politechniki Śląskiej

fot. SMS KSZO Ostrowiec Św.

Daria Chomicz to kolejna siatkarka, która w sezonie 2020/21 będzie  grać dla AZS Politechniki Śląskiej. 18-letnia środkowa pochodzi z Białorusi, ale od dwóch mieszka i gra w Polsce, a dokładnie w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Jej przygoda z siatkówka zaczęła się, gdy miała 10 lat.

Siatkówka  była moją pasją od dzieciństwa. Na pierwsze zajęcia w rodzinnych  Wołkowyskach  zaprowadził mnie tato.  Początkowo trenowałam ze starszymi dziewczynami. Już wówczas marzyłam, aby zagrać na wysokim poziomie. Przełom nastąpił kiedy trafiłam do Mińska. W wieku 14 lat zadebiutowałam w młodzieżowej reprezentacji Białorusi. Z tą kadrą przyjeżdżałam na zgrupowania do Waszego kraju. Trener Egor Pimahin lubił zabierać nas do Polski na mecze z silnymi rywalami. Jestem mu za to wdzięczna. Polska bardzo mi się spodobała. Siatkówka w waszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie myślałam, że uda się spełnić marzenie i zagrać u Was. Moim największym osiągnięciem jest czwarte miejsce na mistrzostwach Europy do 16 lat. Ciągle jednak wierzę, że największe sukcesy przede mną – opowiada Daria Chomicz.Bardzo szybko, bo już w wieku 16 lat zrealizowała swój pierwszy cel, jakim był wyjazd i nauka w silniejszej lidze. – Zawsze marzyłam o wyjeździe. Treningach i grze w innym kraju. Podpisanie kontraktu z menedżerem Dariuszem Grzybem, który pracuje na białoruskim rynku dało mi taką szansę.  Przyjechałam do Ostrowca Świętokrzyskiego. To miasto spodobało mi się od pierwszego dnia. Trafiam do fajnej szkoły i super zespołu. Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska nauczyli mnie wiele. Bardzo się cieszę, że mogłam regularnie grać i podnosić swoje umiejętności.  W Ostrowcu Świętokrzyskim kapitanem i ikoną KSZO była nasza rodaczka, reprezentantka Białorusi – Olga Pauliukouskaya. Z tego też powodu podejście do nas Białorusinek było sympatyczne. Wraz ze mną do KSZO SMS trafiły libero Anfisa Akulicz i atakująca Anastasia Bazyk – kontynuuje swoją opowieść młoda siatkarka.

– Naturalnym krokiem rozwoju było dalsze podnoszenie umiejętności w dorosłej siatkówce. Podczas rozmów co dalej, wspólnie z menedżerem podjęliśmy decyzję, że AZS Gliwice to najlepszy wybór. Mam szansę połączyć grę ze studiami na Politechnice. Do tego trenować i grać na poziomie pierwszej ligi – wyjaśnia. Chomicz nie będzie miała łatwo przebić się do pierwszej szóstki. – W Gliwicach przede wszystkim chciałbym podnieść swoje umiejętności. Jest tam ciekawy i ambitny zespół. Wiele dobrego słyszałam o trenerze i klubie. Dodatkowo klub daje  szansę promocji młodym zawodniczkom, reprezentantkom swoich krajów. Wiem, np., że Ukrainka Valeria Nudha ma za sobą udany sezon – ocenia zawodniczka.

Na jakiej pozycji będziemy oglądać Darię? – Gram jako środkowa, ale…lubię też atakować ze skrzydeł (śmiech). Jestem młodą zawodniczką i zdaje sobie sprawę z tego, że będę musiała bardzo ciężko pracować – podkreśla. Daria Chomicz nie będzie pierwszą Białorusinką, którą zobaczą kibice w Gliwicach. W sezonie 2013/14 w AZS grała wspomniana wyżej Olga Pauliukouskaya. Pamiętam też udany sezon Katarzyny Szapował (obecnie Bąkowska), która z AZS-u trafiła do czeskiej ekstraklasy –  Volejbal Přerov.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved