Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Daria Chomicz nową siatkarką AZS-u Politechniki Śląskiej

fot. SMS KSZO Ostrowiec Św.

Daria Chomicz to kolejna siatkarka, która w sezonie 2020/21 będzie  grać dla AZS Politechniki Śląskiej. 18-letnia środkowa pochodzi z Białorusi, ale od dwóch mieszka i gra w Polsce, a dokładnie w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Jej przygoda z siatkówka zaczęła się, gdy miała 10 lat.

Siatkówka  była moją pasją od dzieciństwa. Na pierwsze zajęcia w rodzinnych  Wołkowyskach  zaprowadził mnie tato.  Początkowo trenowałam ze starszymi dziewczynami. Już wówczas marzyłam, aby zagrać na wysokim poziomie. Przełom nastąpił kiedy trafiłam do Mińska. W wieku 14 lat zadebiutowałam w młodzieżowej reprezentacji Białorusi. Z tą kadrą przyjeżdżałam na zgrupowania do Waszego kraju. Trener Egor Pimahin lubił zabierać nas do Polski na mecze z silnymi rywalami. Jestem mu za to wdzięczna. Polska bardzo mi się spodobała. Siatkówka w waszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie myślałam, że uda się spełnić marzenie i zagrać u Was. Moim największym osiągnięciem jest czwarte miejsce na mistrzostwach Europy do 16 lat. Ciągle jednak wierzę, że największe sukcesy przede mną – opowiada Daria Chomicz.Bardzo szybko, bo już w wieku 16 lat zrealizowała swój pierwszy cel, jakim był wyjazd i nauka w silniejszej lidze. – Zawsze marzyłam o wyjeździe. Treningach i grze w innym kraju. Podpisanie kontraktu z menedżerem Dariuszem Grzybem, który pracuje na białoruskim rynku dało mi taką szansę.  Przyjechałam do Ostrowca Świętokrzyskiego. To miasto spodobało mi się od pierwszego dnia. Trafiam do fajnej szkoły i super zespołu. Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska nauczyli mnie wiele. Bardzo się cieszę, że mogłam regularnie grać i podnosić swoje umiejętności.  W Ostrowcu Świętokrzyskim kapitanem i ikoną KSZO była nasza rodaczka, reprezentantka Białorusi – Olga Pauliukouskaya. Z tego też powodu podejście do nas Białorusinek było sympatyczne. Wraz ze mną do KSZO SMS trafiły libero Anfisa Akulicz i atakująca Anastasia Bazyk – kontynuuje swoją opowieść młoda siatkarka.

– Naturalnym krokiem rozwoju było dalsze podnoszenie umiejętności w dorosłej siatkówce. Podczas rozmów co dalej, wspólnie z menedżerem podjęliśmy decyzję, że AZS Gliwice to najlepszy wybór. Mam szansę połączyć grę ze studiami na Politechnice. Do tego trenować i grać na poziomie pierwszej ligi – wyjaśnia. Chomicz nie będzie miała łatwo przebić się do pierwszej szóstki. – W Gliwicach przede wszystkim chciałbym podnieść swoje umiejętności. Jest tam ciekawy i ambitny zespół. Wiele dobrego słyszałam o trenerze i klubie. Dodatkowo klub daje  szansę promocji młodym zawodniczkom, reprezentantkom swoich krajów. Wiem, np., że Ukrainka Valeria Nudha ma za sobą udany sezon – ocenia zawodniczka.

Na jakiej pozycji będziemy oglądać Darię? – Gram jako środkowa, ale…lubię też atakować ze skrzydeł (śmiech). Jestem młodą zawodniczką i zdaje sobie sprawę z tego, że będę musiała bardzo ciężko pracować – podkreśla. Daria Chomicz nie będzie pierwszą Białorusinką, którą zobaczą kibice w Gliwicach. W sezonie 2013/14 w AZS grała wspomniana wyżej Olga Pauliukouskaya. Pamiętam też udany sezon Katarzyny Szapował (obecnie Bąkowska), która z AZS-u trafiła do czeskiej ekstraklasy –  Volejbal Přerov.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę