Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Daniel Pliński: Zagraliśmy dobre spotkanie

Daniel Pliński: Zagraliśmy dobre spotkanie

fot. Stal Nysa

– Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Na szczęście dla nas Chrobry nie zagrywał w swojej sali za dobrze i to był duży plus. My natomiast wykazaliśmy się mądrą i cierpliwą grą. Z tego się bardzo cieszę, chociaż w pierwszym secie zrobiło się nerwowo z naszej winy. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy i jesteśmy w kolejnej rundzie Pucharu Polski – skomentował po meczu z Chrobrym Głogów trener Daniel Pliński.

Stal Nysa po serii porażek w PlusLidze na koniec roku przełamała się. Najpierw w poniedziałek Lublinie wygrała 3:0 z beniaminkiem, a następnie w środę rozgrywkach Pucharu Polski również w trzech setach pokonała Chrobrego Głogów. – Brawa dla chłopaków za profesjonalizm, którym się wykazali. Wróciliśmy we wtorek o 7 rano z Lublina. Przyjechaliśmy do Głogowa w dniu meczu. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie, ale moi zawodnicy z szacunkiem odnieśli się do przeciwnika – powiedział po pojedynku Daniel Pliński.Trener Stali zdecydował się na kilka roszad. W pełnym wymiarze zagrali Patryk Szwaradzki i Patryk Szczurek. Najczęściej w tym pojedynku punktowali Bartosz Bućko (12 punktów, 45% skuteczności) i Patryk Szwaradzki (11 punktów, 52% skuteczności). W szeregach gospodarzy najlepszym punktującym był natomiast Stanisław Wawrzyńczyk (10 punktów, 50% skuteczności). Nagrodę MVP odebrał libero Stali Michał Ruciak. – Zagraliśmy dobre spotkanie. Szansę dostali zawodnicy, którzy ostatnio mniej byli na boisku. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Na szczęście dla nas Chrobry nie zagrywał w swojej sali za dobrze i to był duży plus. My natomiast wykazaliśmy się mądrą i cierpliwą grą. Z tego się bardzo cieszę, chociaż w pierwszym secie zrobiło się nerwowo z naszej winy. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy i jesteśmy w kolejnej rundzie Pucharu Polski – podkreślił trener Stali.

Ponieważ Stal już w listopadzie rozegrała swój mecz 13. kolejki z Projektem Warszawa, podopieczni trenera Plińskiego do gry wrócą dopiero w styczniu. Ich najbliższym przeciwnikiem w PlusLidze będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W kolejnej rundzie Pucharu Polski zespół z Nysy zmierzy się z Cerrad Eneą Czarnymi Radom.

źródło: miedziowe.pl, opr. własne, Radio Opole

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę