Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czesi wrócą do gry 14 listopada

Czesi wrócą do gry 14 listopada

Po zebraniu Czeskiego Związku Piłki Siatkowej i przedstawicieli klubów ustalono terminy odnowienia ekstraklasy UNIQA. 14 listopada do gry mają wrócić zespoły męskie, zaś tydzień później żeńskie. – Klubów od miesiąca nie ma w halach, więc zakładam, że muszą mieć czas potrenować z piłkami – powiedział Marek Pakosta, prezes Czeskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zanim jednak zespoły wrócą do rywalizacji, muszą otrzymać oficjalne zezwolenie od odpowiednich władz krajowych. – Skoordynowaliśmy ten proces z wnioskami o wznowienie profesjonalnych zawodów. Oczekujemy, że może zostać zatwierdzony najpóźniej na początku przyszłego tygodnia – podkreślił Marek Pakosta.Zarówno kluby, jak i Czeski Związek Piłki Siatkowej chcą, aby wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 był ważny przez 72 godziny. – To pozwoliłoby nam rozegrać dwa mecze w ciągu trzech dni, np. w czwartek i sobotę. Zastanawiamy się również nad możliwością zastosowania tańszych szybkich testów lub rezygnacji na pewien czas z badania osób, które przeszły Covid-19 i u których stwierdzono przeciwciała. Teraz czekamy na opinię Ministerstwa Zdrowia – dodał szef ČVS. – W dyskusjach było ogromne pragnienie, aby wreszcie zacząć grać. Pomogło nam to, że przygotowywaliśmy się do takiej sytuacji pod koniec wakacji, zaplanowaliśmy warianty tego, jak powinniśmy postępować.

Istotną komplikacją dla klubów siatkarskich jest również fakt, że ze względu na zawieszenie zawodów i brak możliwości zaproszenia widzów na trybuny, ich dochody finansowe znacznie spadły. Jednocześnie muszą płacić swoim graczom. – Cieszymy się, że we współpracy z Narodową Agencją Sportu otrzymamy wynagrodzenie dla profesjonalnych drużyn w programie „Covid Sport”. W przypadku drużyn siatkarskich może to być nawet 750 tysięcy koron, więc zakładam, że powinny one unieść ciężar finansowy – dodał Marek Pakosta.

System rozgrywek pozostanie bez zmian, brakujące rundy muszą odbyć się również w dni powszednie. Męska ekstra liga UNIQA ma „poślizg” na pięć rund, kobieca na siedem, ale jednocześnie panie mają więcej czasu na rozegranie brakujących meczów.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved