Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarnogórcy zrewanżowali się zawiercianom

Czarnogórcy zrewanżowali się zawiercianom

Reprezentacja Czarnogóry zrewanżowała się za porażkę w środowym sparingu i w oficjalnym meczu towarzyskim pokonała Jurajskich Rycerzy 3:1. Spotkanie obfitowało w emocje, a gospodarze wszystkie trzy sety wygrali na przewagi.

Nie ma czegoś takiego jak granie o pietruszkę i granie dla zabawy. Przyjechaliśmy na obóz, żeby się przygotować do ligi. Myślę, że każdy mecz, każdy trening to powinna być dobra rywalizacja i cieszę się, że tak to dzisiaj wyglądało – powiedział po spotkaniu Michał Żurek.

W nieoficjalnym sparingu górą byli siatkarze z Zawiercia, którzy wygrali 4:1. Kaptan Aluronu CMC Warta podkreślił, że ten wynik na pewno wpłynął na postawę Czarnogórców w oficjalnym spotkaniu. – Nie wiem jak to nazwać, może nie zimny prysznic, ale przegrana w takim stylu na kilka dni przed mistrzostwami Europy, zmobilizowałaby każdą drużynę. Kompletnie nie byłem zaskoczony, że grali dzisiaj dużo lepiej. Byli zmotywowani, chcieli wygrać.

Michał Żurek dodał, że obóz na pewno połączył dwa aspekty przygotowania do sezonu – pracę nad formą oraz zgranie zespołu. Libero podkreślił, że mimo udanego zgrupowania, cieszy się, że wraca do Zawiercia, gdzie również drużyna ma doskonałe warunki do pracy.

Czarnogórcy zagrali fantastyczną siatkówkę – powiedział po oficjalnym sparingu Igor Kolaković. – Nie chcę jednak przez to powiedzieć, że my nie, bo wszyscy zawodnicy walczyli na boisku o zwycięstwo. To był dla nas bardzo dobry mecz, ponieważ wszystkie sety były na styku, grane punkt za punkt. Dla obu ekip ten mecz był bardzo przydatny. Na chwilę obecną wynik nie jest najważniejszy, a to, że cała drużyna cała z siebie wszystko.

Szkoleniowiec Aluronu CMC dodał, że po spotkaniach z ekipą Czarnogóry jego zespół wie, co poprawić w dalszej pracy. Kolaković uznał obóz za owocny również jeśli chodzi o chwilową zmianę klimatu. – Po powrocie będą dwa dni przerwy, a potem zaczniemy z nową energią i doświadczeniem wyniesionym z tych dwóch meczów.

Czarnogóra – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1
(28:26, 30:28, 22:25, 31:29)

Aluron: Cavanna (5 pkt.), Konarski (26), Orczyk (10), Depowski (10), Szalacha (12), Zniszczoł (11), Żurek (L) oraz Niemiec, Rajsner, Mielczarek (4) i Malinowski (4)
Czarnogóra: Minic (16), Zvicer (3), Cacic (26), Milic (6), Jecmenica (5), Strugar (1), Lakcevic (libero) oraz Babic, Vukasinovic (18) i Pavicevic (1)

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie