Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni Radom mają atakującego z I ligi

Czarni Radom mają atakującego z I ligi

fot. krispol1liga.pl

Cerrad Enea Czarni Radom zakontraktowali atakującego na sezon 2020/2021. W nadchodzących rozgrywkach PlusLigi, nowym zawodnikiem w drużynie Roberta Prygla będzie Daniel Gąsior. Nowy nabytek zespołu Wojskowych w ostatnim sezonie I ligi meżczyzn był siatkarzem AZS AGH Kraków. 

Daniel Gąsior nowym atakującym drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom. 25-letni siatkarz przenosi się do drużyny Wojskowych po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu PlusLigi, gdzie bronił barw zespołu AZS AGH Kraków.

Daniel Gąsior swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w lokalnym klubie z Niska. Szybko jednak, został dostrzeżony przez trenerów z AKS Resovii Rzeszów, gdzie ostatecznie spędził kolejne lata siatkarskiej edukacji. Barw Resovii bronił w sezonach 2010/2011 – 2013/2014. W młodzieżowej siatkówce Daniel Gąsior zdobył m.in mistrzostwo Polski juniorów, licealne mistrzostwo świata czy Akademickie Mistrzostwo Europy. W barwach Resovii ogrywał się w Młodej Lidze, a seniorską karierę rozpoczął w zespole TSV Sanok, w którym występował w latach 2014-2018. W sezonie 2015/2016 wraz z zespołem z Sanoka, wywalczył awans do I ligi mężczyzn.

Ostatnie dwa lata Daniel Gąsior rozegrał na zapleczu rozgrywek PlusLigi w zespole AZS AGH Kraków. Trzeba przyznać, że atakujący był w ostatnich latach kluczowym siatkarzem drużyny z Krakowa, co udowadniał na parkietach I ligi. W sezonie 2018/2019 Daniel Gąsior rozegrał łącznie 29. meczów zdobywając w całych rozgrywkach 389 punktów, będąc najlepszym atakującym swojego zespołu.

Ostatni sezon był dla 25-letniego zawodnika jeszcze lepszy. Daniel Gąsior rozegrał łącznie 25. meczów i zdobył aż 397. punktów, będąc liderem drużyny z Krakowa. Nowy zawodnik Cerrad Enea Czarnych Radom uplasował się na czołowych lokatach w rankingach, na zapleczu PlusLigi. Daniel Gąsior był trzecim najlepiej atakującym w lidze oraz trzecim zawodnikiem wśród najlepiej punktujących. Nowy atakujący jest już ósmym zawodnikiem, który będzie bronił barw Cerrad Enea Czarnych Radom w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach PlusLigi.

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Michał Kędzierski
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh
Atakujący: Daniel Gąsior
Libero: Mateusz Masłowski

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved