Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Ekipa Olivii Różański sięgnęła po trofeum

Challenge Cup K: Ekipa Olivii Różański sięgnęła po trofeum

Siatkarki Reale Mutua Fenera Chieri z Olivią Różański w składzie sięgnęły po Puchar Challenge sezonu 2022/2023. W finałowym dwumeczu włoski zespół okazał się lepszy od rumuńskiego C.S.M. Lugoj. Po zwycięstwie 3:0 w pierwszym spotkaniu w rewanżu również nie dał rywalkom szans, pokonując je ponownie bez straty seta.

Spotkanie lepiej otworzyły gospodynie, które błyskawicznie odskoczyły na 3:0. Udało im się utrzymać przewagę do stanu 8:5. Wtedy straty zaczęły odrabiać siatkarki z Chieri, które doprowadziły do remisu po 9, a następnie zaczęły przejmować inicjatywę. W efekcie chwilę potem wygrywały już 16:9. Wydawało się, że mają już tego seta pod kontrolą. W końcówce jednak C.S.M. Lugoj zdołał jeszcze zniwelować straty i zbliżył się na zaledwie punkt (19:20). Nie wytrąciło to jednak z rytmu włoskiej ekipy, która ostatecznie rozstrzygnęła tę partię na swoją korzyść, wygrywając ją 25:21.

W drugiej odsłonie początkowo lepiej również spisywały się siatkarki C.S.M. Lugoj. Do stanu 7:5 utrzymywały one minimalną przewagę. Przyjezdne doprowadziły jednak do wyrównania, a po krótkiej wymianie punkt za punkt zaczęły wychodzić na prowadzenie, które wkrótce wynosiło cztery oczka (15:11). Utrzymywały je do wyniku 18:14. Wtedy trzy kolejne akcje padły łupem zespołu z Rumunii (17:18) i gra na chwilę się wyrównała. Końcówka znów należała jednak do podopiecznych Giulio Bregoli, które ponownie triumfowały 25:21.

W seta numer trzy z wysokiego c weszły zawodniczki Reale Mutua Fenera Chieri, szybko znacznie rywalkom odskakując (5:1). Czteropunktową przewagę włoski zespół utrzymywał do wyniku 12:8. Wówczas zaczęła ona delikatnie topnieć i ekipa z Lugoj zbliżyła się na dwa punkty (11:13). Włoski team kontrolował jednak sytuację i szybko zaczął odbudowywać przewagę. W drugiej części seta wzrosła ona nawet do sześciu punktów (20:14). Gospodynie nie potrafiły już znaleźć sposobu na świetnie dysponowane rywalki, które pewnie zmierzały do zwycięstwa w meczu. Ostatecznie wygrały seta 25:21 i mogły cieszyć się z triumfu w całych rozgrywkach.

C.S.M. Lugoj – Reale Mutua Fenera Chieri 0:3
(21:25, 21:25, 21:25)

C.S.M: Gemanariu (3), Ruman (6), Bezhandolska (6), Grbic (2), Popa G. (5), Martiniuc (7), Popowić (libero) oraz Strachinescu (2), Rus (6), Roman (1), Anghelache (2), Popa A. (libero)
Reale: Cazaute (15), Bosio (1), Grobelna (12), Villani (7), Mazzaro (6), Weitzel (9), Spirito (libero) oraz Morello, Różański (6), Nervini, Butler (1), Storck (3)