Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Była zawodniczka ŁKS-u zagra w zespole z Perugii

Po rocznej przygodzie w ŁKS-ie Commercecon Łódź Britt Bongaerts zdecydowała się przenieść się do Włoch. W kolejnych rozgrywkach holenderska rozgrywająca będzie broniła barw Bartoccini Fortinfissi Perugia. Będzie to jej pierwszy sezon spędzony w Italii.

Britt Bongaerts pierwsze kroki siatkarskie stawiała w TalentTeam Papendal Arnhem. W 2014 roku podpisała kontrakt z pięciokrotnym mistrzem Holandii – Eurosped TVT, z którym wywalczyła wicemistrzostwo kraju. Rok później zdecydowała się na przeprowadzkę do Niemiec. Za naszą zachodnią granicą reprezentowała trzy kluby: Ladies in Black Aachen (w sezonach 2015/16 i 2017/18), USC Münster (2016/17) oraz SSC Palmberg Schwerin (2018/19 i 2019/20). Z tym ostatnim klubem wywalczyła dwa Superpuchary, Puchar Niemiec oraz wicemistrzostwo kraju.Miniony sezon spędziła w ŁKS-ie Commercecon Łódź, będąc jego podstawową rozgrywającą. Z łódzkim klubem wywalczyła brązowy medal krajowych rozgrywek, a dwa razy została wybrana MVPspotkania. Britt Bongaerts rozegrała w biało-czerwono-białych barwach 31 meczów ligowych, reprezentowała również zespół w Pucharze Polski i Lidze Mistrzyń. Zdobyła dla drużyny 87 punktów, w tym 12 z zagrywki i 40 blokiem.

Kolejny sezon niespełna 26-letnia zawodniczka spędzi we Włoszech, broniąc barw  Bartoccini Fortinfissi Perugia. Będzie to jej pierwszy sezon spędzony w Italii. – Kiedy powiedziano mi, że Perugia jest mną zainteresowana, nie musiałam o tym dużo myśleć. Słyszałam wiele dobrych opinii na temat klubu i gry we Włoszech. To zawsze był jeden z moich celów, bardzo się cieszę, że będę mogła zagrać w Perugii w przyszłym sezonie. Mistrzostwa Włoch są jednymi z najbardziej konkurencyjnych na świecie i dlatego nie mogę się doczekać, aby w nich zagrać – powiedziała Britt Bongaerts, która liczy na sukces odniesiony ze swoim nowym klubem. – W Serie A jest wiele dobrych drużyn. Nie mogę doczekać się, kiedy zacznę walkę o dobrą pozycję w tabeli. Mam nadzieję, że z nową drużyną odniosę wiele zwycięstw i będę miała okazję do gry przeciwko najlepszym siatkarkom na świecie, a dzięki temu będę mogła się rozwijać – dodała holenderska rozgrywająca.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę