Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bułgarzy po raz drugi towarzysko pokonali Macedonię

Bułgarzy po raz drugi towarzysko pokonali Macedonię

fot. cev.eu

Reprezentacje Bułgarii i Macedonii Północnej przygotowują się do kwalifikacji do mistrzostw Europy. Wspólnym elementem tych przygotowań są mecze towarzyskie, które rozegrały obie ekipy. Po wtorkowej wygranej w tie-breaku, w środę Bułgarzy także okazali się lepsi. Tym razem jednak mecz zakończył się w czterech setach.

Macedończycy dobrze otworzyli to spotkanie. Powoli budowali przewagę, by w połowie pierwszej partii przejąć zupełnie inicjatywę. Odskoczyli wtedy na sześć punktów, a pomogła w tym dobra postawa w polu zagrywki i w bloku. Różnica do końca seta jeszcze wzrosła, a spowodowane było to nieskończonymi uderzeniami Bułgarów.Podopieczni trenera Prandiego zupełnie inaczej rozpoczęli kolejną część starcia i od razu wypracowali przewagę. Dużo lepsza zagrywka w ich wykonaniu sprawiła ogromne problemy Macedończykom, którzy nie byli już tak skuteczni w ataku. Często się mylili i nie kończyli też akcji. Zaczął funkcjonować też bułgarski blok, co tylko zwiększyło dystans. Mimo że w końcówce rywalom udało się odrobić małą część strat, to Bułgarzy kontrolowali sytuację i pewną grą zamknęli tę odsłonę.

Reprezentacja Bułgarii cały czas wiodła prym na boisku. Świetnie spisywała się w polu zagrywki i górowała na siatce, raz po raz blokując przeciwników. Podopieczni trenera Prandiego popełniali jednak sporo błędów, głównie w polu zagrywki. Zostali ustrzeleni też zagrywką przez przeciwników, dlatego wynik nie odzwierciedlał do końca ich przewagi na boisku.

Najbardziej wyrównany był czwarty set, w którym drużyny wymieniały się błędami. Żadna przez długi czas nie była w stanie wypracować większego prowadzenia. To bułgarska ekipa miała jednak po swojej stronie dobrą zagrywkę, a także dużo skuteczniej spisywała się w ataku, co było kluczem do wygranej w tej partii oraz w całym spotkaniu.

Bułgaria – Macedonia Północna 3:1
(17:25, 25:18, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Bułgaria: Petkow (13), Stankow (2), Petrow (4), Nikołow N. (7), Dimitrow (13), Nikołow A. (15), Iwanow (libero) oraz Karakaszew (libero), Chawdarow (9), Liuczkanow (8), Kartew i Georgiew
Macedonia: Gjorgiew G. (2), Gjorgiew N. (18), Milew (7), Nakow (3), Ljaftow (17), Nikołow R. (5), Mihajlow (libero) oraz Nikoloski (libero), Angeloski, Andonow i Illiew

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved