Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brett Walsh: Kultura turecka jest wspaniała

Brett Walsh: Kultura turecka jest wspaniała

fot. CEV

Brett Walsh, reprezentant Kanady, od sezonu 2020/2021 występuje w tureckiej ekstraklasie, w drużynie Halkbank Ankara. – Jestem naprawdę dumny, że jestem częścią Halkbanku. Klub jest instytucją, która wspiera sport i robi wszystko, co w jej mocy, abyśmy odnosili sukcesy – ocenił 26-letni rozgrywający.

Zespół Halkbanku Ankara to jeden z pretendentów to tytułu mistrza Turcji w sezonie 2020/2021. Kanadyjski rozgrywający uważa, że jego drużyna jest bardzo mocna. – Wierzę, że mamy wielką szansę na odniesienie sukcesu we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie – podkreślił.Brett Walsh karierę siatkarską rozpoczął na University of Alberta, a w 2017 roku przeniósł się do Europy. Sezon spędził w Vero Volley Monza. W latach 2018-2020 bronił barw belgijskiego Volleyteam Roeselare. Od sezonu 2020/21 występuje w tureckim Halkbanku Ankara.  Kanadyjczyk ma siatkówkę we krwi. Co ciekawe zarówno ojciec, jak i mama byli rozgrywającymi. – Miałem szczęście, ponieważ rodzice grali w siatkówkę i to dzięki nim zacząłem w nią grać. Siatkówka stała się popularna w Kanadzie w ciągu ostatnich 10 lat. Nadal jednak nie jest to sport preferowany przez dzieci, tak jak np. hokej. Mama i tata grali na rozegraniu, tata był reprezentantem kraju. To właśnie dlatego chciałem grać na tej pozycji – opowiedział o swoich sportowych korzeniach.

Myślę, że siatkówka to naprawdę fajny sport. To nieprzewidywalna gra zespołowa. Każdy mecz jest wyjątkowy i nie wiadomo jak się potoczy. Aby odnieść sukces, musisz polegać na kolegach z drużyny. Bardziej niż w innych sportach zawodnicy są ze sobą powiązani. To sport, który daje dużo radości, aby móc dzielić się z nią z kolegami z drużyny – podkreślił Kanadyjczyk.

Brett Walsh jest bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Halkbankiem Ankara. – Klub wspiera nas, abyśmy mogli grać w jak najlepszej kondycji. Ponadto wszyscy jesteśmy wdzięczni za możliwość gry w siatkówkę w tym sezonie z powodu trudności, które stwarza epidemia. Uważam, że mamy bardzo mocny zespół i dobrze ze sobą współpracujemy. Wierzę, że mamy wielką szansę na odniesienie sukcesu we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie – zaznaczył rozgrywający.

źródło: inf. własna, voleybolplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved