Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijski środkowy na celowniku Lube

Brazylijski środkowy na celowniku Lube

fot. fivb-org

Nie tylko w PlusLidze trwają przymiarki transferowe. Do zmian kadrowych szykują się także kluby Serie A. Do Cucine Lube Civitanova ma trafić doświadczony środkowy z Brazylii Isac Santos. Byłby to dla niego pierwszy zagraniczny klub.

Cucine Lube Civitanova jest obecnym mistrzem Włoch, triumfatorem Ligi Mistrzów oraz zwycięzcą Klubowych Mistrzostw Świata. Nie oznacza to jednak, że działacze Lube próżnują. Jest wręcz przeciwnie – czynią działania, by wzmocnić zespół. Zdaniem włoskiego dziennikarza Gian Luca Pasiniego na ich celowniku znalazł się Isac Santos, który miałby zasilić zespół przed sezonem 2021/2022.Isac Santos to 30-letni środkowy, który nie grał jeszcze w Europie. Ostatnie osiem lat spędził w Sadzie Cruzeiro, z którą zdobył szereg sukcesów. Do nich można zaliczyć mistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Brazylii, a także medale w Klubowych Mistrzostwach Świata. w reprezentacji „canarinhos” gra od 2013 roku. Na swoim koncie ma między innymi trzykrotne zdobycie mistrzostwa Ameryki Południowej, srebrny medal mistrzostw świata, a także triumf w Pucharze Świata i Pucharze Wielkich Mistrzów.

Jeśli spekulacje Pasiniego się potwierdzą, a Isac Santos faktycznie trafi do włoskiej drużyny, to może stać się jej znaczącym ogniwem. A wtedy walka pomiędzy Lube a między innymi Sir Safety Perugia może być jeszcze ciekawsza.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved