Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brazylijczyk rozwiązał kontrakt z Cuprum

Brazylijczyk rozwiązał kontrakt z Cuprum

fot. hansports.com.br

Krótko trwała przygoda brazylijskiego przyjmującego Daniela Muniza de Oliveiry z PlusLigą. Siatkarz po wystąpieniu w ośmiu meczach zdecydował się rozwiązać kontrakt z Cuprum Lubin.

Cuprum Lubin dotychczas w lidze rozegrał 12 meczów. Podopieczni trenera Fronckowiaka wygrali 3 spotkania, zdobywając 9 punktów. W ośmiu starciach szansę na zaprezentowanie się na boisku otrzymał brazylijski przyjmujący Daniel Muniz de Oliveira. Ten 22-letni przyjmujący dwa poprzednie sezony spędził w brazylijskiej Superlidze – w drużynach Apan Volei/Blumenau i Maringa Volei.Siatkarz w czasie sezonu PlusLigi zapisał na swoim koncie 17 punktów z czego 10 w meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zawodnik nie wystąpi już więcej w miedziowych barwach, bowiem jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Do dyspozycji trenera Fronckowiaka zostało jeszcze czterech nominalnych przyjmujących – Kamil Maruszczyk, Wojciech Ferens, Nikolaj Penczew i Szymon Jakubiszak. Jakubiszak jednak w ostatnim czasie częściej występował na pozycji środkowego.

Klub Cuprum Lubin informuje, że kontrakt z Danielem Munizem de Oliveirą został rozwiązany za porozumieniem stron.

Umowa młodego przyjmującego miała obowiązywać jeden sezon z opcją przedłużenia jej o kolejny rok. Brazylijczyk zdecydował się poszukać zespołu, w którym będzie mógł rozwijać swoje umiejętności siatkarskie, a przede wszystkim więcej czasu spędzić na boisku. Klub przystał na prośbę zawodnika. Jako przyjmujący Cuprum Lubin Oliveira wystąpił w 8 meczach, w których zdobył 17 punktów.

Danielowi dziękujemy za godne reprezentowanie miedziowych barw oraz życzymy wielu sukcesów na siatkarskim szlaku.

źródło: ks.cuprum.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved