Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bethania de la Cruz: To będzie fajne doświadczenie

Bethania de la Cruz: To będzie fajne doświadczenie

fot. norceca.net

Jedną z zawodniczek spoza USA, które będą występować w US Pro League pod patronatem Athletes Unlimited, będzie 33-letnia gwiazda reprezentacji Dominikany – Bethania de la Cruz. – To dla mnie nowość. W każdym miejscu, w którym grałam, zawsze grałam z tą samą drużyną, a w tej lidze co tydzień będzie to inny zespół. Nie wiem, jak to będzie, ale myślę, że będzie to bardzo fajne doświadczenie. To coś nowego i uwielbiam próbować nowych rzeczy  – skomentowała reguły gry zawodniczka z Dominikany.

Przypomnijmy, że w US Pro League  zespoły nie będą miały stałych składów. Najlepsze zawodniczki kolejki będą wybierały sobie drużynę, a punkty będą zdobywane przez nie za wyniki indywidualne i zespołowe.Bethania de la Cruz nie pozwoliła, by pandemia COVID-19 powstrzymała ją przed utratą szansy na gry w siatkówkę. Od sierpnia zawodniczka poddaje się indywidualnemu treningowi, aby przygotować się do kolejnego rozdziału w jej karierze, czyli udziału w US Pro League pod patronatem Athletes Unlimited. Sezon inauguracyjny rozpocznie się 27 lutego w Dallas w Teksasie.

Cruz nigdy nie grała w Stanach Zjednoczonych, a to pozwoli jej być bliżej rodziny. Stworzenie tych rozgrywek to szansa dla zawodowych siatkarek z krajów należących do strefy NORCECA na uczestniczenie w profesjonalnej lidze siatkówki.

Stany są jednym z największych światowych supermocarstw. Gracze tacy jak ja i inni w obu Amerykach długo czekali na grę w lidze siatkówki w Stanach Zjednoczonych. Będzie to okazja dla zawodników, którzy kończą studia, aby nie wyjeżdżać zbyt daleko od domu, aby grać w siatkówkę – podkreśliła Bethania de la Cruz.

De la Cruz miała dość niezwykłą i owocną karierę. Zaczęła grać w siatkówkę w wieku 15 lat na Dominikanie po tym, jak członek rodziny dostrzegł jej potencjał ze względu na jej wzrost. Nie minęło dużo czasu, zanim zakochała się w tej grze i zaczęła grać zawodowo. Jej talent pozwolił jej grać na całym świecie, w tym w Turcji, Włoszech, Korei Południowej, Japonii, Indonezji i Rosji. Jest także twarzą reprezentacji Dominikany – zdobyła złote medale na Igrzyskach Panamerykańskich 2019 w Limie, mistrzostwach kontynentalnych NORCECA 2009 i 2019, a także na Mistrzostwach Panamerykańskich 2008 i 2016.

Dzięki Athletes Unlimited de la Cruz będzie grała u boku olimpijczyków, takich jak Jordan Larson, Özge Kinasts, Sheilla Castro i zawodniczek z college’u, takich jak Katie Carter i Nia Grant w innowacyjnym formacie. Nowe drużyny będą tworzone co tydzień przez pięć tygodni. Według zawodniczki ten format nie tylko wzmocni konkurencyjność, ale także sprawi, że liga będzie atrakcyjna dla osób z zewnątrz.

– To dla mnie nowość – powiedziała. – W każdym miejscu, w którym grałam, zawsze grałam z tą samą drużyną, ale w tej lidze co tydzień będzie to inny zespół. Nie wiem, jak to będzie, ale myślę, że będzie to bardzo fajne doświadczenie. To coś nowego i uwielbiam próbować nowych rzeczy.

De la Cruz wyraziła przekonanie, że liga siatkówki będzie w stanie powtórzyć zeszłoroczny sukces Athlete Unlimited Softball. Uważa również, że sukces ligi softballu świadczy o tym, że zawodniczki mają szansę zaprezentować swoje umiejętności na zawodowym boisku o wysokie stawki. – Jest to dla mnie bardzo interesujące, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy kobiety są uwzględniane we wszystkim – powiedziała. – Te ligi w różnych dyscyplinach sportowych są integracyjne, dzięki czemu my, kobiety, możemy uczestniczyć i rozwijać się w każdym sporcie, w który się angażujemy.

źródło: auprosports.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved