Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Benjamin Toniutti: Końcówka drugiego seta przełomowa

Benjamin Toniutti: Końcówka drugiego seta przełomowa

fot. Klaudia Piwowarczyk

W niedzielne popołudnie siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali w Krakowie Jastrzębski Węgiel 3:0 w finale TAURON Pucharu Polski mężczyzn i po raz ósmy zdobyli to trofeum. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został przyjmujący klubu z Opolszczyzny Kamil Semeniuk.

Niedzielne, finałowe starcie rozstrzygnęło się w trzech setach, jednak szczególnie pierwsze dwie partie mogły zwiastować, że spotkanie może trwać o wiele dłużej. W obu setach to jastrzębianie pierwsi wychodzili na kilkupunktową przewagę, którą przez dłuższy czas utrzymywali, jednak ostatecznie to rywal był w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Dzisiejszy mecz był zupełnie inny od wczorajszego, mamy świadomość, że w sobotę nie zaprezentowaliśmy swojej najlepszej siatkówki, ale trzeba też oddać zespołowi z Zawiercia, że postawili nam bardzo trudne warunki. Dzisiaj byliśmy mocno skoncentrowani i gotowi do walki. Ostatecznie po raz kolejny zdobyliśmy trofeum i jestem z tego powodu przeszczęśliwy, zawsze towarzyszą nam niesamowite uczucia, kiedy drużyna osiąga sukces – powiedział po finałowym spotkaniu francuski rozgrywający Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Benjamin Toniutti.O ile pierwszą partię podopieczni trenera Nikoli Grbicia wygrali dość pewnie (25:20), o tyle kres drugiej odsłonie położyła dopiero zacięta walka na przewagi (27:25), która zdaniem rozgrywającego miała kluczowe znaczenie dla przebiegu dalszej części spotkania. – Moim zdaniem przełomowym momentem tego meczu była właśnie końcówka drugiego seta. Najpierw udało nam się odrobić straty, a później wyszarpaliśmy zwycięstwo, dzięki czemu zyskaliśmy bezcenną przewagę psychologiczną – kto wie, jak gra mogłaby potoczyć się dalej, jeśli na tablicy wyników widniałby rezultat 1:1, a nie 2:0. Nabraliśmy wtedy większej pewności siebie i myślę, że znalazło to odzwierciedlenie w ostatnim secie – dodał.

Trzeci set, który okazał się ostatnią partią, przebiegł już pod zupełną kontrolą kędzierzynian, którzy odnieśli imponujące zwycięstwo 25:15, a cały mecz zakończył widowiskowy as serwisowy Aleksandra Śliwki. – W przerwie między drugim a trzecim setem powiedzieliśmy sobie, że musimy wywrzeć na przeciwniku większą presję zagrywką. Wiedzieliśmy, że to silny zespół, zdolny sięgać po najwyższe laury i mocno ryzykujący w polu serwisowym, dlatego od początku staraliśmy się nie pozwolić jastrzębianom zbudować przewagi. Gdyby im się to udało, z pewnością grałoby się nam dużo ciężej, a przeciwnicy mogliby już wtedy nie pozwolić odebrać sobie ewentualnego zwycięstwa – przyznał rozgrywający.

Benjamin Toniutti nie ukrywał także, że na jego zespole ciążyła ogromna presja, bowiem wielu ekspertów i kibiców upatrywało w nich murowanego kandydata do zdobycia tytułu. – Przed rozpoczęciem turnieju finałowego Pucharu Polski z wielu stron można było usłyszeć, że to ZAKSA ma największe szanse na zwycięstwo, bardzo ciężko gra się z taką presją, mając z tyłu głowy, jak wielkie są oczekiwania środowiska, na szczęście byliśmy świetnie przygotowani i dzisiaj możemy cieszyć się z kolejnego sukcesu – zakończył Francuz.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę