Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Będą zmiany kadrowe w Developresie Bella Dolina Rzeszów

Będą zmiany kadrowe w Developresie Bella Dolina Rzeszów

fot. Michał Szymański

Sezon TauronLigi 2022/2023 Developres Bella Dolina Rzeszów zakończył ze srebrnym medalem. Po nim w składzie zajdzie kilka zmian personalnych. Największą kadrową zmianą w przyszłym sezonie będzie oczywiście brak w składzie Jeleny Blagojević. Po sześciu latach serbska przyjmująca opuszcza zespół ze stolicy Podkarpacia i niebawem zagra w… lidze chińskiej.

– Rzeszów będę wspominała tylko dobrze – mówi popularna „Blago”. – Od początku, kiedy tutaj przyjechałam, to poczułam ten fajny klimat oraz to, że ludzie są tak uśmiechnięci, serdeczni i otwarci. Nie zapomnę tego, jak wiele osób mi pomogło, szczególnie na początku. Jestem niezwykle dumna, że mogłam być częścią tego klubu – dodała długoletnia kapitan „Rysic”.Trener Stephane Antiga, który zostaje w rzeszowskim zespole na następny sezon, nie ukrywa, że Developresowi będzie ciężko przyzwyczaić się do braku w składzie doświadczonej Serbki. – Była filarem tego zespołu. Ma swój styl gry, którego nie ma nikt w całej polskiej lidze. Nawet kiedy nie była w najwyższej formie, to i tak, gdy tylko pojawiła się na boisku, drużyna grała lepiej. Teraz bez niej będzie inaczej, trochę dziwnie. Z pewnością będzie to nowy początek dla naszego klubu. Jednak musimy nauczyć się grać już bez „Jele” w składzie, by nadal być zespołem na wysokim poziomie – powiedział francuski szkoleniowiec.

– Stephane już od pewnego czasu wiedział, że w przyszłym sezonie klub będzie musiał sobie radzić bez Blagojević, więc musiał dokonać takich ruchów, czyli dokonać takich transferów, które pozwolą mu grać o najwyższe cele w przyszłym sezonie – tłumaczy Marek Pieniążek, wiceprezes Developresu Bella Dolina Rzeszów. – Jelena jest postacią nietuzinkową i bez niej Developres może grać zupełnie inną siatkówkę. Sami nie mamy stuprocentowej pewności, czego spodziewać się po sezonie bez „Blago”, ale ufamy trenerowi Antidze, który, jak wiemy, może poukładać te wszystkie puzzle tak, że uda mu się zastąpić niezastąpioną.

Oprócz Jeleny Blagojević drużynę Developresu opuszczą cztery zawodniczki, które w tym sezonie rzadko dostawały szansę od trenera Antigi. Julia Bińczycka po roku pobytu w Rzeszowie przeniesie się do UNI Opole, 9. zespołu minionego sezonu Tauron Ligi. Katarzyna Bagrowska najprawdopodobniej zasili szeregi jednego z zespołów 1. ligi. Atakująca Izabella Rapacz po kilku latach opuści polską ligę i dołączy do VC Wiesbaden, zespołu z czołówki niemieckiej Bundesligi, w którego składzie występuje była zawodniczka Developresu, Natalia Gajewska. W przyszłym sezonie nie zobaczymy również Darii Przybyły, która w rzeszowskim teamie pojawiła się w 2019 roku. Doświadczona libero zdecydowała się zakończyć sportową karierę.

Według nieoficjalnych źródeł zespół Stephane’a Antigi wzmocnią: atakująca Wiktoria Kowalska (Roleski Grupa Azoty Tarnów) i rozgrywająca Gabriela Makarowska-Kulej (UNI Opole).

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi w sezonie 2023/2024

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę