Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Zawalski: Moje życie zmieniło się o 180 stopni

Bartłomiej Zawalski: Moje życie zmieniło się o 180 stopni

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Z aktywnego trybu życia, trenowania dwa razy dziennie i cieszenia się z ciągłej aktywności fizycznej zostałem praktycznie zamknięty w domu, więc było ciężko się przyzwyczaić, co nie przeszkodziło mi w tym, by dalej trenować w takim zakresie, na jaki pozwalają mi warunki – mówi środkowy Cuprum Lubin, Bartłomiej Zawalski.

Kiedy dowiedziałeś się o zakończeniu rozgrywek, czy sądziłeś, że już na parkiet w tym sezonie nie wrócicie?Bartłomiej Zawalski: – Myślę, że żaden z nas nie wiedział, że to wszystko tak się potoczy. Mieliśmy nadzieję, że będzie to tydzień, dwa przerwy po czym będziemy mogli wrócić na parkiet i walczyć o jak najwyższą możliwą lokatę w tabeli.

Jak wygląda twoje życie od czasu zakończenia rozgrywek?

– Przede wszystkim moje życie zmieniło się o 180 stopni. Z aktywnego trybu życia, trenowania dwa razy dziennie i cieszenia się z ciągłej aktywności fizycznej zostałem praktycznie zamknięty w domu, więc było ciężko się przyzwyczaić, co nie przeszkodziło mi w tym, by dalej trenować w takim zakresie, na jaki pozwalają mi warunki.

Po bułki do sklepu na jednej nodze?

– Nie, raczej autem i bardzo wczesnym rankiem!

Jeszcze niedawno ćwiczenia mogliśmy wykonywać tylko w domu, obecnie możemy wyjść na dwór. To na pewno dużo zmieni w przygotowaniu fizycznym i psychicznym?

– Myślę, że będzie to miało bardzo duży wpływ przede wszystkim w kontekście psychicznym dla każdego sportowca. Tak jak wspomniałem wyżej, jesteśmy przyzwyczajeni do aktywnego trybu życia i przebywanie w domu całymi dniami powoduje dyskomfort. Ja osobiście czekam na ten etap, kiedy będzie można pójść na siłownię i poćwiczyć z ciężarami.

Jak sądzisz, o czym powinniśmy pamiętać podczas pandemii i na co uważać?

– Oczywiście jest to wyjątkowy i bardzo ciężki czas dla każdego z nas, ale trzeba to jakoś przetrwać i stosować się do zaleceń ministerstwa zdrowia. Osobiście staram się ograniczać kontakty z ludźmi do minimum i często myję ręce.

Czy uważasz, że podjęcie decyzji o zakończeniu sezonu bez tytułu mistrzowskiego to dobre wyjście?

– Przede wszystkim priorytetem było zdrowie wszystkich zawodników i sztabów szkoleniowych, tak więc w mojej opinii było to najrozsądniejsze wyjście. Ta sytuacja to nowość dla każdego z nas, a granie bez kibiców to już nie było to samo, bo to przede wszystkim dla nich wychodziliśmy na parkiet.

Czy będziemy w stanie wrócić do nowego sezonu po wakacjach?

– Mam nadzieje, ze jak najszybciej wrócimy do normalności i po wakacjach znów będziemy mogli spotkać się razem w hali i wspólnie z kibicami rozpocząć nowy sezon.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę