Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: Liczyliśmy na coś więcej

Bartłomiej Piekarczyk: Liczyliśmy na coś więcej

fot. Michał Szymański

Developres Rzeszów wywiązał się z roli faworytek i wygrał w Bielsku-Białej 3:0, choć nie było to szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo. – Na pewno bardzo trudne spotkanie, ale nie ukrywam, że liczyliśmy na coś więcej, na jeszcze większą walkę. W pierwszym i trzecim secie jej nie brakowało, w drugim od początku mieliśmy swoje problemy i szkoda premierowej odsłony, bo w nim mieliśmy największą przewagę, wygrywaliśmy chyba 16:11, potem kilka błędów w przyjęciu, kilka niedokładności po naszej stronie i taki zespół jak Developres Rzeszów już tego nie wybacza – podsumował spotkanie trener BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała, Bartłomiej Piekarczyk.

Siatkarki z Podbeskidzia mogą żałować swoich szans, które miały w starciu z faworytkami z Rzeszowa. – Wydaje mi się, że dziewczyny pogoniły nas zagrywką. Miałyśmy problem z przyjęciem i nie kończyłyśmy na wysokich piłkach, co przełożyło się na długie akcje, które na swoją korzyść przechylały rzeszowianki – tłumaczyła Majka Szczepańska-Pogoda i dodała: – Wydaje mi się, że mogłyśmy trochę więcej wyciągnąć z tego meczu, może seta, może dwa. Trener powiedział, że była na to szansa. Szkoda, może w następnej kolejce będzie ciekawiej – mówiła siatkarka BKS-u, która przyczyn porażki upatrywała w nieskuteczności. – Nie miałyśmy sposobu, żeby skończyć atak, nawet jeśli miałyśmy dobre przyjęcie, to rywalki nas wyblokowały i odwracały tę akcję na swoją korzyść. My stanęłyśmy, a im więcej takich punktów, tym trudniej to odwrócić w jednej akcji. Potrzebny jest taki pstryczek, żeby skończyć jeden, dwa ataki i wrócić do gry. Tego zabrakło – oceniła Szczepańska-Pogoda.Niedosytu nie krył trener BKS-u. – Na pewno bardzo trudne spotkanie, ale nie ukrywam, że liczyliśmy na coś więcej, na jeszcze większą walkę. W pierwszym i trzecim secie jej nie brakowało, w drugim od początku mieliśmy swoje problemy i szkoda premierowej odsłony, bo w nim mieliśmy największą przewagę, wygrywaliśmy chyba 16:11, potem kilka błędów w przyjęciu, kilka niedokładności po naszej stronie i taki zespół jak Developres Rzeszów już tego nie wybacza – mówił szkoleniowiec ekipy z Podbeskidzia. Bartłomiej Piekarczyk doskonale zdawał sobie sprawę, że jego zespół musi zagrać swoje 100%. – Wiedzieliśmy od samego początku, że żeby wygrać z rzeszowiankami, musimy zagrać na swoim najlepszym poziomie, to nam się nie udało. Mamy swoje braki kadrowe, ale nie szukamy wymówek, tylko walczymy najlepiej jak potrafimy, zostawiamy serce na boisku – mówił Piekarczyk.

Dla Develorpesu Rzeszów była to już kolejna wygrana w TAURON Lidze bez straty seta, choć jak przyznała libero rzeszowskiej ekipy, jej drużyna spodziewała się oporu. – Tutaj nigdy nie gra się łatwo, zawsze BKS umiał się postawić i zrobił to także w tym meczu. Bardzo dużo piłek podbijały i miałyśmy problem z ich skończeniem. Momentami brakowało koncentracji. Koniec końców wygrałyśmy i bardzo się cieszę, bo kilka naszych zawodniczek ma swoją przeszłość w klubie z Bielska-Białej i bardzo fajnie się wygrywa takie mecze – powiedziała Aleksandra Szczygłowska, libero Developresu i dodała: – Nastawiałyśmy się na ciężki mecz, bo zawsze takie są. Tablica może pokazywać wynik 3:0, ale na pewno nie było łatwo. Dziewczyny walczyły, robiły, co mogły, ale udało nam się wygrać.

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę