Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Avital Selinger powraca na ławkę trenerską reprezentacji Holandii

Avital Selinger powraca na ławkę trenerską reprezentacji Holandii

fot. archiwum

Reprezentacja Holandii w siatkówce kobiet ma nowego/starego szkoleniowca. Włocha Giovanniego Caprarę na stanowisku zastąpił Avital Selinger. Były znakomity zawodnik był już wcześniej trenerem Oranje w latach 2004-2011. Jego głównym celem będzie oczywiście wynk na mistrzostwach świata w 2022 roku, którego Holandia będzie współgospodarzem wraz z Polską.

Holenderkom pod wodzą Caprary nie udało się wywalczyć olimpijskiej kwalifikacji, co spowodowało iż nie została przedłużona umowa z włoskim szkoleniowcem. W 2020 roku z powodu pandemii Holenderki nie rywalizowały na arenie międzynarodowej. Zatem był dodatkowy czas na podjęcie decyzji o wyborze szkoleniowca. Ostatecznie osiągnięto porozumienie z Selingerem. Jego asystentami będą Erik Reitsma i Francien Huurman.Od sierpnia 2019 roku widziałem Avitala przy pracy z naszymi talentami w Papendal. Świetnie tam funkcjonuje. Avital ma duże doświadczenie i jest idealnym trenerem,  który poprowadzi tę drużynę na mistrzostwach świata we własnym kraju. Ponadto w ramach „Projektu 2022” opracowaliśmy ambitny program, który będzie kontynuowany także w sezonie klubowym. To ogromna zaleta, że ​​Avital jest dostępny przez dwanaście miesięcy w roku, aby nadzorować ten program. Powołaliśmy na stanowisko trenera z międzynarodową wiedzą i doświadczeniem, który ma wiedzę o młodych talentach w Holandii. Zdecydowanie preferowaliśmy trenera z Holandii. Avital spełnia wszystkie te wymagania. Chcemy również kierować i wspierać młodych ambitnych trenerów w Holandii, a on również będzie w tym ważnym ogniwem- mówi wyjaśniając wybórJoop Alberda.

– Jeśli o mnie chodzi, możliwość trenowania własnej drużyny narodowej to najwyższy możliwy do osiągnięcia cel w naszym sporcie. Dlatego to wielki zaszczyt, że zaproponowano mi zostanie trenerem reprezentacji. Holenderski zespół spisywałał się niesamowicie dobrze od 2015 roku i stał się jednym z najlepszych zespołów na świecie . Mamy świetną grupę zawodniczek, z wieloma z nich pracowałem podczas mojej pierwszej kadencji. Jest też grupa młodych dziewcząt, które są gotowe, aby dostać szansę. To trudny okres i cieszę się, że wezmę odpowiedzialność za prowadzenie tego zespołu do mistrzostw świata w moim kraju. W tej konstrukcji mogę być trenerem kraju przez dwanaście miesięcy w roku i jest to zgodne z moją wizją zapewnienia ciągłości. Latem będę się zajmował głównie teraźniejszością, a zimą przyszłością – powiedział Selinger, przed którym ważne wydarzenie – mistrzostwa świata. – Jest czymś wyjątkowym, że możemy doświadczyć tego, iż tak duża impreza jest organizowana w Holandii. Powinniśmy czerpać z tego inspirację i bardzo się tym cieszyć.

źródło: inf. własna, nevobo.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved