Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Australijski atakujący zakończył karierę

Australijski atakujący zakończył karierę

fot. sport1.de

Paul Carroll, 34-letni australijski atakujący, zakończył siatkarską karierę, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Przez większość swojej przygody z siatkówką był związany z niemieckimi klubami.

Co jakiś czas docierają informację o zakończeniu kariery przez poszczególnych siatkarzy i siatkarki. Tym razem decyzję o zawieszeniu butów na kołku podjął Paul Carroll, wielokrotny reprezentant Australii. – Przyjaciele i rodzina już wiedzą, ale pomyślałem, że poinformuję o mojej decyzji oficjalnie. Rezygnuję z profesjonalnej gry w siatkówkę i przechodzę na emeryturę – napisał australijski atakujący w mediach społecznościowych.Paul Carroll przez większość swojej kariery związany był z niemieckimi klubami, bowiem występował w Generali Unterhaching oraz Berlin Recycling Volleys. Poza tym ma także na koncie grę między innymi w rosyjskiej Superlidze, w której bronił barw Jeniseja Krasnojarsk. Największe sukcesy odnosił z drużyną ze stolicy Niemiec, z którą dwukrotnie sięgnął po puchar kraju, a także sześciokrotnie wygrywał mistrzostwo Niemiec. Do swojej kolekcji dołożył również sukcesy w europejskich pucharach, bowiem zdobył brązowy medal w Lidze Mistrzów oraz wygrał Puchar CEV.

Przez lata był także jednym z filarów reprezentacji Australii. Do największych sukcesów wywalczonych przez niego z Volleyroos zaliczyć można mistrzostwo Azji w 2007 roku. Być może atakujący zdecydowałby się na przedłużenie kariery, tym bardziej, że w niedalekiej perspektywie są igrzyska olimpijskie w Tokio, ale Australijczycy nie wywalczyli na nie awansu, a na ewentualnych kolejnych Carroll miałby już 38 lat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved